Şehrin simgesi olan köprü, kaderine terk edildi

Sakarya’nın sembolü olan Eski Sakarya Köprüsü kaderine terk edilirken, intihar girişimlerinde ise başı çekiyor. Bakımsızlık ve intihar girişimleri şikayetlerinde bulunan vatandaşlar, yetkililerden önlem alınmasını bekliyor.

Adapazarı ilçesinde Sakarya Nehri üzerinde bulunan ve Sakarya’nın sembollerinden biri olan Eski Sakarya Köprüsü adeta kaderine terk edilmiş durumda. 1937 yılında açılan ve uzun yıllar Sakarya Nehri'nin iki yakasını bir araya getiren köprü son yıllarda unutulmaya yüz tuttu. Silueti Sakaryaspor ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere, Sakarya’da ki birçok kuruluşun amblemlerini süsleyen köprünün bakımsız hali görenlerin içini sızlatıyor. Gece saatlerinde alkol alan vatandaşların meskeni haline gelen köprü, ayrıca yeni yolun yanında yer almasından dolayı otopark olarak kullanılıyor. Bakımsızlıktan çatlayan köprü yetkililerden ilgi bekliyor.

Vatandaşlar kapatılmasını istiyor

Sakarya tarihinde ki yerine yaraşır bir düzenlemeye tabi tutulmasını ve sürekli intiharların yaşandığı mekanın biran önce güvenli ve tarihe yakışır hale getirilmesini isteyen vatandaşlar yaptıkları açıklamada, “Eski Sakarya Köprüsü Sakarya’mızın sembolüdür. Yıllar boyunca iki yakayı birleştirdi. Şimdi ise bakımsızlıktan kaderine terk edildi. Ayrıca köprü intihar etme mekanı oldu. İntihar etmek isteyen kişiler hemen köprüye çıkıyor. Polisi, 112 ve itfaiye ekiplerini işlerinden alı koyuyorlar. Yetkililer köprümüzü Sakarya’mıza yakışır şekilde düzenlemesini ve intihar etmek isteyen kişileri engellemek için güvenli bir şekilde kapatmasını istiyoruz” diyerek tepkilerini ortaya koydular.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
705960c6383959fa7a217197a5037c73@