Şehrin En Gözde Mekânlarından Biri

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Orman Park, ahşap yürüyüş yolları, botanik zenginliği, kafeterya, pastane, restoran ve çocuk oyun alanı gibi üniteleriyle Sakaryalılar'ın büyük ilgisini görüyor.

Sinek üreten bataklık halindeki alan, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin en güzel parkı haline getirildi. Orman Park, ahşap yürüyüş yolları, botanik zenginliği, kafeterya, pastane, restoran, çocuk oyun alanı gibi üniteleriyle Sakaryalılar'ın en gözde mekanı oldu.
Çevre ve Orman Bakanlığı'nın tahsis ettiği alanda, Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği projeyle şehrin en gözde mekânlarından biri haline gelen Orman Park, doğal klima özelliğiyle de dikkat çekiyor. Dişbudak ağaçlarının yelpaze işlevi gördüğü Orman Park'ta, şehir merkezine göre sıcaklık 5 derece daha düşük oluyor.

Hizmete girdiği günden bu yana Sakaryalılar'dan büyük ilgi gören Orman Park, bu yaz da Sakaryalılar'ın en uğrak yeriydi. Okulların kapanmasından sonra 15 Haziran - 20 Ağustos arasında 88 bin 500 kişi Orman Park'ı ziyaret etti.
14 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]