Şehit Yasin Börü için kurban eti dağıttılar

Boru
Boru
Boru bakım işleri
yolculuk için firmalar
5 yıl önce

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Diyarbakır’da kurban eti dağıtırken teröristlerce katledilen 16 yaşındaki Yasin Börü için kurban eti dağıttı.

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları tarafından, 2014 yılında Diyarbakır’da kurban eti dağıtırken teröristlerin saldırısı nedeniyle yaşamını yitiren 16 yaşındaki Yasin Börü ve arkadaşları için kurban dağıtıldı.

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir yaşananları unutmadıklarını belirterek, “Diyarbakır’da 2014 yılında HDP/PKK’lı Selahattin Demirtaş’ın çağrısıyla düzenlenen izinsiz gösterilerde masumlar katledilmiştir. Yasin Börü ve arkadaşları da kurban eti dağıttıkları için hain terör örgütü tarafından bu olaylar sırasında öldürülmüştür. Yasin kardeşimizi ve arkadaşlarını unutmadık, unutmayacağız. Onların anısını yaşatmak için bu Kurban Bayramı’nda onlar için kurban dağıtıyoruz. Allah mekanlarını cennet eylesin” dedi.

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir şöyle devam etti:

“Şehit Yasin Börü ve arkadaşları önceki senelerde fakir ve muhtaç ailelere kurban eti dağıtırken, hain ve hunhar bir şekilde üçüncü kattan atılıp, araba ile üzerinden geçilip ve sonrada yakılarak şehit edildi. İnşallah Şehit Yasin Börü ve arkadaşları ahirette Hz. İbrahim ile İsmail’e komşu olmuşlardır. Onların ulaştırmak istediği kurban etlerini biz bu senede AK Gençler olarak ulaştırmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.