Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan Mezarı başında anıldı

Ali Gaffar Okkan mezarı başında anıldı

Diyarbakır'da uğradığı saldırıda beraberindeki 5 silah arkadaşıyla şehit olan Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, şehadetinin 21'nci yılında Hendek ilçesindeki mezarı başında anıldı.

Şehit Ali Gaffar Okkan'ın kabri başında düzenlenen törene, ablası Sabahat Arslan, kız kardeşi Gülsüm Özgen'in yanı sıra Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Aydın Kutlu, Sakarya Barosu Başkanı İlknur Ebiz Yıldız, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, belediye başkanları, Emniyet Teşkilatı üyeleri ve yargı mensupları programda yer aldı.

Programda saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı'nın ardından Okkan'ın özgeçmişi okundu.

Duygu dolu anların yaşandığı anmada Yüce ve katılımcılar, çiçekler bıraktıkları Okkan’ın kabri başında dua etti.

“Kardeşlik, barış ve huzur tohumları ekti”

Başkan Yüce, Şehit Ali Gaffar Okkan’ın Sakarya için bir onur kaynağı olduğunu vurgulayarak, “Bugün bizim için hem acı hem de gurur vesilesidir. Şehidimizin destanını biz evlatlarımıza anlatıyoruz. Şairin dediği gibi ‘dur yolcu bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı, düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı’ Bu ülke kefensiz yatanlarla yoğrulmuş bir vatandır. Diyarbakır ile Sakarya kardeş olmuştur. Diyarbakır’ın bugünkü halini şehidimiz görse ne kadar mutlu olurdu. O zaman atılan tohumlar bugün kardeşlik, barış, huzur getirdi. Her birimiz canımızı vatanımız, bayrağımız için vermeye hazırız. Ali Gaffar Okkan’ın ismi Sakarya için bir onur kaynağıdır. Bu vesileyle şehidimizi vefatının 21. yılında rahmetle anıyorum” dedi.

1 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]