Şehit çocuklarına bayram hediyesi verildi

Sakarya'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının "Yalnız Değilsiniz-Türkiye'nin En Büyük Ailesi" projesiyle şehit çocuklarına tablet ve dizüstü bilgisayar dağıtıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı nezdinde ve Halkbank'ın destekleriyle gerçekleştirilen proje kapsamında Yenikent Park'ta şehit çocuklarıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, yaptığı konuşmada, şehit yakınları ve gazilerin toplumun en önemli ve onurlu kesimi olduğunu söyledi.

Kurban Bayramı'nda seçkin bir toplulukla beraber olmaktan büyük iftihar duyduğunu belirten Coş, "Bu buluşmamız da şehitlerimizin emaneti olan gençlerimize, bilgisayar ve tablet dağıtmak suretiyle, onlara bayramda bir nevi bayram hediyesiyle ödüllendirmek istedik. Her zaman şehit yakınları ve gazilerin yanında ve hizmetindeyiz. Şehitlerimizin emaneti olan sizleri her zaman göz bebeğimiz, başımızın tacı olarak görüyoruz. Kapımız, gönlümüz her zaman açık" diye konuştu.

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Temindar Aytekin de paylaşmak, dertleşmek ve yardımlaşmak üzere kendilerine büyük görevler düştüğünü vurgulayarak, şöyle konuştu:

 "Bu konuda her zaman sizlerle birlikteyiz, sizlerin destekçisiyiz. Bu bizim için hem bir devlet görevi hem de bir vicdani sorumluluk. Bu vesileyle bu bayramda ve bundan sonraki hayatlarımızda her zaman yanınızdayız, destekçiniziz. Bir problem olduğunda şunu bilmenizi istiyorum, devlet olarak, hükümet olarak ve aslında millet olarak sizlerin yanındayız."

Konuşmaların ardından şehit çocuklarına bayram hediyesi olarak bilgisayar ve tablet verildi.

Programa, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Albay Emin Dursun, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu ile şehit yakınları ve çocukları katıldı.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
ea75aecca45d644503d57c97eaa67539@