SEDAŞ'a En Çok Sorulanlar

Sedaş ödeme noktası
adapazarı sedaş taksi
14 yıl önce

Karşılarındaki harita üzerinde yer alan Sakarya Elektrik Dağıtım şebekesinin tek hat şemasından arıza ihbarının hangi trafoda olduğunu bilen ve dışarıda bulunan elektrik arıza ekipleriyle telsizle haberleşerek, arıza mahalline yönlendiren bayan operatörler, "Sahadaki arıza ekipleri enerji altında en riskli işleri yapıyor ve en kısa sürede hizmet verilmesi için çalışıyorlar. Bize de en çok 'ne zaman enerji verileceği' soruluyor. Vatandaşlarımızı bilgilendirerek yardımcı olmak çok güzel. İşimizi severek yapıyoruz." diyorlar.

Alo 186 Elektrik Sakarya Servisi, SEDAŞ müşterilerinin ve vatandaşların, sesli kayıt bırakmak için kullandığı ücretsiz telefon hizmeti. 186 Alo Elektrik Servisi'ne telefon ile ulaştığınızda tuşlayacağınız numaralarla sisteme ses kaydınızı yaparak, gerekli adres bilgilerini vermek kaydı ile arıza ihbarında bulunabiliyor, sokak lambalarındaki arızaları bildirebiliyor, arıza numarası alarak kayıt takibi yapabiliyorsunuz. Ayrıca bu sesli yanıtlama sisteminde telefonda sıfırı tuşlayarak, direkt operatöre ulaşabiliyorsunuz.

Operatöre ulaştığınızda SEDAŞ arıza servisinde bir yılı aşkın süredir görev yapan bayan operatörler, size arıza hakkında bilgi verecek ya da ihbarınızı bizzat sizden alarak değerlendirilmesi için sahadaki ekipleri adresinize yönlendirecekler. SEDAŞ'ta görev yapan bayan operatörler telefonda en çok elektrik kesintisi olduğunda telefonlarla enerjinin ne kadar sürede geleceği hakkında soru sorulduğunu, ayrıca ikinci sırada en çok lamba ihbarı vermek isteyen vatandaşlara yardımcı olmak için telefon görüşmesi yaptıklarını belirtirken, bilgisayar üzerinden kayıtları tek tek aldıklarını ve bu ihbarların değerlendirildiğini söylerken, "Hizmet bekleyen insanlara yardımcı olmak çok güzel, sahadaki arkadaşlarımız enerji altında dünyanın en riskli işlerinden birini yapıyor, arızaları her zaman en kısa sürede gidermeye çalışıyorlar, biz de en çok bu konuda vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. İşimizi severek yapıyoruz." diyorlar.