SEDAŞ ve SEPAŞ, SAGİF Fuarı'nda ilgi odağı oldu

Üniversite öğrencileri enerji şirketlerine büyük ilgili gösterirken, istihdam imkanlarını da araştırdılar.

AKCEZ Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. grup şirketleri, SEDAŞ ve Sepaş Enerji ile birlikte SAGİF’2014 Sakarya Arge, Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarına katıldı.

Türkiye’de her geçen gün gelişerek büyüyen elektrik dağıtım ve perakende satış sektörünün yeni, dinamik ve tecrübeli oyuncularından SEDAŞ ve Sepaş Enerji’nin hisselerinin tamamına sahip olan AKCEZ, Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Akkök Şirketler Grubu ile Avrupa’nın lider enerji şirketlerinden CEZ Grubu’nun oluşturduğu ortak girişim Şirketi olarak katıldığı istihdam fuarında, Grup şirketleri SEDAŞ ve Sepaş Enerji ile bu yıl da SAGİF’2015 Arge, Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarında yerini aldı.

“Kariyerinizi geliştirmek, girişimci olmak, yeni fikirler ve işinizi büyütmek için” sloganıyla yola çıkan SAGİF 2015 Fuarı, Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü, Konser alanında 11-13 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilirken, fuarda tanıtım amacıyla katılım sağlayan 105 adet kuruluş arasında elektrik dağıtımda SEDAŞ ve elektrik satış şirketi olarak Sepaş Enerji staj ve iş başvuruları için öğrencilerin ilgi odağı oldu.

AKCEZ İnsan Kaynakları standında, AKCEZ İK Departmanı Uzmanları tarafından tanıtım ve bilgilendirme yapılırken, SEDAŞ ve Sepaş Enerji şirketleri için de benzer çalışmalar yapıldı, iş başvurusu yapacaklar için form doldurtularak, hazır CV’ler teslim alındı.

SATSO, BÜYÜKŞEHİR, VE SAÜ’YE TEŞEKKÜR

Sakarya İlinde bulunan kamu kuruluşları ve sivil toplum örgütleri işbirliğiyle SAÜ Esentepe Kampüsü Konser Alanı\'nda düzenlenen SAGİF’2015 fuarı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, Vali Yardımcısı Mehmet Ünal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Eken, İşkur Sakarya İl Müdür Yardımcısı Hüseyin Keskin, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanvekili Nadir Öztürk ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık\'ın katılımıyla açıldı. Vali Yardımcısı Mehmet Ünal, yaptığı açılış konuşmasında, bu yıl ikincisi düzenlenen fuarın Sakarya\'ya hayırlı olmasını diledi ve fuarın gerçekleştirilmesinde büyük emeği geçen Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi, İşKur ve SATSO ile diğer meslek odaları ve tüm paydaşlara teşekkür ettiklerini söyledi.

Vali Yardımcısı Mehmet Ünal, açılış konuşması sırasında, fuarların toplum ve ülke ekonomisi için büyük önem taşıdığını, SAGİF Fuarı’nın, üniversite öğrencilerinin iş dünyasıyla buluşturulmasının yanı sıra iş dünyasının da kamu kurumlarıyla ve ilgili STK’larla buluşmasını sağlamak gibi iki önemli misyonu bulunduğunu belirtti.

Öğrencilerin fuara katılan firma temsilcileriyle doğrudan iletişim kurmaları, ilgili alanlarda iş dünyasına yönelik; çalışma koşulları, personel politikaları, sektör ve piyasa bilgileri, işe alım aşamaları ve işe alınması planlanan çalışanlarda aranılan özellikler gibi faydalı bilgiler edinmeleri; firmaların ise kamu kurumlarıyla ve STK’larla iletişim kurmaları ve aralarında sıcak bir birlikteliğin oluşumunun sağlanması, Fuarda yapılacak etkinliklerle tüm katılımcıların faydalanacağı bir sinerjinin oluşumu hedefleniyor.

Sedaş ödeme noktası
mobilya fuarı
7 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]