Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

SEAH yine bir ilke imza attı!

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yine bir ilk gerçekleşti ve 4 yaşındaki bir çocuğa, başarılı bir şekilde kapalı kalp ameliyatı yapıldı.

SEAH Kalp Damar Cerrahisi servisinden Doç. Dr. Orhan Veli Doğan, Yrd. Doç. Dr. Alper Erkin ile aynı zamanda SEAH Başhekimi de olan Anestezi uzmanı Doç. Dr. Ali Fuat Erdem tarafından, 4 yaşındaki Büşra Köseoğlu’na, başarılı bir kalp ameliyatı gerçekleştirildi.

"Yaşıtları gibi koşup oynayabilecek"


Doğuştan kalbinde problem olan Büşra’nın kontrollerini yaptıklarını belirten Doç. Dr. Orhan Veli Doğan, “Büşra’nın kalpten çıkan ana damarında daralma vardı. Anjiyo yaptık ancak anjiyonun sonucunda damar açılmayınca, ameliyat edilmesine karar verdik. Kapalı olarak yaptığımız ameliyatta, darlık olan bölgeyi çıkardık ve uçları tekrar birbirine birleştirdik. Ameliyat son derece başarılı geçti. Büşra şimdi gözetimimiz altında. Ancak çok kısa bir süre sonra sağlığına kavuşacak ve yaşıtları gibi koşup oynayabilecek” dedi.

Sakarya\'da bir ilk

Doç. Dr. Orhan Veli Doğan, gerçekleştirdikleri bu ameliyatın Sakarya’da ilk olduğunu da belirterek, “Bundan sonra da bu tür vakalar, artık Sakarya’da başarıyla tedavi edilebilecek” diye konuştu.

Doğan, kendilerine destek veren Sakarya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Ünal Küçükyılmaz ile SEAH Başhekimi Doç. Dr. Ali Fuat Erdem’e de ayrıca teşekkür ederek, “Desteklerini bizden hiç esirgemediler. Bu kadronun oluşturulması ve ilimizde böyle bir ameliyatın ilk defa gerçekleşmesinde ki imkanları sağladığı için de özellikle Ünal Küçükyılmaz’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Küçük Büşra’nın anne ve babası da, kızlarının sağlığına kavuşmasından dolayı son derece mutlu olduklarını ifade ettiler. Köseoğlu ailesi, “Kızımız yaşıtları gibi rahat hareket edemiyordu. Koşup, oynayamıyordu. Büyük sıkıntı çekiyordu. Bu ameliyatı gerçekleştiren ve kızımızı sağlığına kavuşturan tüm doktorlara teşekkür ediyoruz” dediler.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]