SAÜ'lü Öğrencilerden Mehmetçik'e Destek

Sakarya Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Öğrenci Konseyi, Kuzey Irak'ta terör örgütüne yönelik operasyon gerçekleştiren Türk Silahlı Kuvvetleri'ne destek eylemi düzenledi.

Okul bahçesinde düzenlenen eylemde konuşan Sakarya Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Öğrenci Konseyi Başkanı Mehbir Eryılmaz, "Bugün burada olmamızın nedeni, millet olmanın görevini yerine getirmektir. Biz de bu görevi sonsuza dek, her an yapmaktan onur ve gurur duyacağımızı milletimizin şanlı ordusuna bildiririz. Yüreğimiz kan ağlamaktadır. Dileğimiz daha fazla can kaybı olmadan bu örgütün kökünden kurutulması ve tarihe gömülmesidir. Türk gençleri olarak hainlere bir kez daha sesleniyoruz. Türkiye Cumhuriyeti bir bütündür, parçalanamaz ve parçalanamayacaktır. Ulu önder Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının kurduğu bu Cumhuriyeti yıkmaya hiçbir kişi, kurum veya ülkenin gücü yetmemiştir ve yetmeyecektir. Çünkü bizler Mustafa Kemal'in birer neferiyiz, gerektiğinde bu ülkeyi canımız pahasına korumasını da bilen erleriz. Milletimize, vatanımıza karşı haince saldırılarda bulunan eli kanlı terör örgütünün bitirilmesi için Kuzey Irak'ta operasyon düzenleyen güvenlik güçlerine şükran ve teşekkürü borç biliyoruz. Bu uğurda şehit düşen aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, geride kalan bizlere sabır diliyoruz" dedi.

Konuşmanın ardından "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK" sloganları atan öğrenciler, şehitler için saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı'nı okudu. Grup daha sonra sessizce dağıldı.
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
7aa5976977fdc1b04fbf7f32257a2bc3@