SAÜ'lü öğrenciler liselilerle bilgi yarışması yaptı

SAÜ’nün, Hendek İlçesi’nde bulunan Eğitim Fakültesi \'Topluma Hizmet Dersi\' kapsamında önemli katkılarda bulunuyor.

Son olarak düzenlenen bilgi yarışmasında üniversiteli gençler ile lise öğrencileri bir araya geldi.

Topluma hizmet

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Hendek Eğitim Fakültesi İlköğretim Programı Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü derslerde yaptıkları etkinliklerle dikkat çekiyor. Son olarak ikinci sınıf öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında Hendek Anadolu Lisesi’nde bir bilgi yarışması düzenledi. Adeta bilgi bayramının yaşandığı yarışmada Sosyal Bilgiler Öğretmenliği öğrencileri ders kapsamında çalışmalarını yerine getirirken, lise öğrencileri ise üniversiteli ağabeyleri ve ablalarından yeni şeyleri yarışma formatında öğrenme fırsatı buldu. Bilgi yarışmasına ilgi ise büyük oldu.

25 soru soruldu

Lise 9’uncu sınıflardan 5 şubenin katıldığı yarışmada 25 soru soruldu. Baştan sona büyük heyecanın yaşandığı yarışmayı Murat Kılıç, Savaş Dalga ve Hilal Kaymak’tan oluşan 9-B şubesi kazandı. 25’inci soru sonrasında ise yarışmanın yapıldığı salonda sevinç ise görülmeye değerdi. Öğrencilerinden Ramazan Acar, Seyit Ahmet Subaşı, Vedat Gündüz, Esra Doğan, Esra Topçu, Çilem Atasever, İbrahim Özçalımlı kendilerine destek veren öğretmenleri Yrd. Doç. Dr. Hülya Çelik’e, Anadolu Lisesi Müdürü Necati Tan’a  ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Önemli Tavsiyeler

Esra Doğan’ın sunuculuğunu yaptığı ve birinci sınıflardan da Muharrem Karaağaç’ın bir üst sınıfta ki arkadaşlarına yardım ettiği yarışma sonunda ise kazanan ekip Hendek’te bulunan bir restoranda yemek hediye edildi. Kazananları tebrik eden öğrenciler burada bol bol sohbet etti. Lise öğrencilerine deneyimlerini anlatan üniversiteli gençler, “Başarının sırrı çalışmak. Planlı, programlı çalışmak. Bu başarılarınızın devamını diliyorum. Daha 9’uncu sınıftayız diye rehavete kapılmayın. Şimdiden işi sıkı tutarsanız üniversite kapıları sizlere ardına kadar açılacaktır.” dedi.

Bu arada Eğitim Fakültesi’nde verilen Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi’nde sosyal hayata bir çok önemli katkı sağlanıyor. Ders kapsamında köy okulları onarımı, kitap kampanyaları, yaşlılar ve çocuk yurtları ziyareti, doğal hayatın korunması gibi bir çok etkinlik gerçekleştiriliyor.

10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]