SAÜ'den Ulusal Eğitim Kongresi

17. Ulusal Eğitim Bilimleri Kongresi, 1-3 Eylül 2008 tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi'nde (SAÜ) gerçekleştirilecek.

Türkiye'nin eğitim alanında yetiştirdiği eğitim bilimcilerini ve eğitime akademik düzeyde katkı sağlayacak eğitim gönüllülerini bir araya getirecek kongre ile ilgili hazırlıkların sürdürüldüğü bildirildi. SAÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, Cumhuriyetin 85. yılında eğitim ve öğretimin tüm kademelerindeki sorunlarını konuşmak, tartışmak ve çözümler üretmek üzere düzenlenecek kongreye ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Vahdettin Sevinç ise kongreyle ilgili yaptığı açıklamada, katılımcıların ülkemizin güncel eğitim ve öğretim sorunlarına kuramsal ve uygulamalı çalışmalarıyla katkı sağlamalarının hedeflendiğini belirtti. Sevinç, kongrede; Eğitimde Planlama, Eğitim Ekonomisi, Eğitim Yönetimi, Eğitim Öğretim Kurumlarında Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri, Eğitim ve Öğretimde Ders İçerikleri ve Yaşam Bağlantıları, Kalkınmaya Yönelik İnsan Gücü Yetiştirme, Öğrenme ve Öğretme Ortamları, Öğrenme ve Öğretmede Yeni Yöntem Teknik ve Stratejiler, Ölçme ve Değerlendirme, Öğretmen Yetiştirme ve Sorunları Özel Öğretim, Türk Eğitim Tarihi Karşılaştırmalı Eğitim Sistemleri gibi konuların tartışılacağını söyledi.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]