SAÜ’DE GENÇ OFİS PROJESİ

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ve Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliği ile kampüs içerisinde öğrencilerin sosyal ihtiyaçlarına hizmet vermesi planlanan ‘Genç Ofis’ kurulacak. Üniversite öğrencileri kültürel, sanatsal ve sosyal aktiviteler için genç ofislerden destek alabilecek.
Belirlenecek alana kurulacak ofis sayesinde öğrenciler sosyal, sanatsal ve sportif faaliyetlerin yanı sıra gönüllülük, çevre bilinci, sosyal sorumluluk projeleri, gençlik kampları, tarihi ve kültürel gezilerin de yer aldığı çok geniş bir yelpazede faaliyet gerçekleştirebilecek.
SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile üniversiteler arasındaki iş birliğini geliştirmek adına önemli bir çalışma olduğunun altını çizdi. Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütecekleri ‘Genç Ofis’ projesi için fizibilite çalışması yaptıklarını anlatan SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, “Üniversitemizin içerisinde belirleyeceğimiz bir alanda Genç Ofis açmayı planlıyoruz. Genç ofisle öğrencilerimizin çeşitli ihtiyaçlarının giderilmesi ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasını hedefliyoruz.“ şeklinde konuştu. Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise Rektör Prof. Dr. Hamza Al’a kendilerine gösterdiği ilgi ve destekten dolayı teşekkür etti. Üniversite içerisinde açılacak olan Genç Ofis’in, gençlerimizin kültürel, sanatsal ve sosyal aktivitelere yönlendirilmesini sağlayacağını ve gençlerle daha yakın ilişkiler kurabileceğini ve gençlerin gönüllülük faaliyetlerine daha çok katılabilecek ve destekleyebilecekleri bir alan olacak diye konuştu.
1 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]