SAÜ'de Engelliler İçin Uzaktan Eğitim

Sakarya Üniversitesi'nde (SAÜ) Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci programı yenilik transferi projeleri kapsamında desteklenen “Fiziksel Engelliler İçin Medikal Ekipmanların Tasarım, İmalat, Test, Seçim, Bakım Süreçlerinde Karma (Uzaktan - Örgün) Eğitim Platformu” projesine öğrenci kayıtları başladı.

SAÜ koordinatörlüğünde yürütülecek olan 244 bin Euro bütçeli, yurtdışı 3, yurt içi 7 ortaklı projenin başlangıç toplantısının ilki 10 Ocak 2008 tarihinde Kampus Otelde, ikincisi ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı Gülen Yüzler de gerçekleştirildi.

Toplantıda projenin tanıtımı yapıldı, çalışma gurupları oluşturuldu, görev tanımlamaları yapıldı, Mayıs 2008'de yapılması planlanan toplantının programı hazırlandı. Toplantıda ayrıca platforma öğrenci kayıt şartları ve program çerçevesi çizildi. Buna göre öğrenci başvuruları, proje platform web sitesinden on-line ve ücretsiz olarak yapılabilecek, sonuçlar ise öğrencilere 15 Nisan ila 15 Mayıs tarihleri arasında bildirilecek. Gerekli görüldüğü hallerde öğrencilerin barınma ve diğer giderleri eğitim dönemi boyunca projeden karşılanabilecek. Mezun olan öğrencilere ise iş bulma ve iş kurma konularında destek sağlanacak.

Proje kapsamında Tasarım, İmalat, Test ve Bakım-Onarım alanlarında verilecek eğitimlerin başlangıç tarihi Haziran 2008 olarak belirlendi. Sakarya Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gülen Yüzler' de gerçekleştirilecek eğitimlerin süresi toplam 12 hafta olacak. Koordinatörlüğü'nü Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yavuz Soydan'ın yaptığı ve engellilere yönelik en büyük bilgi bankası oluşturulması hedefleniyor.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]