SAÜ İlahiyat Fakültesi öğrencileri Katar'a gitti

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 10 kız ve 9 erkek toplam 19 öğrenci, Arapça Yaz Kursuna katılmak amacıyla Katar’a gitti.

İlahiyat Fakültesi öğrencileri, Katar Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yabancılara Arapça Öğretim Merkezi tarafından düzenlenen ve 4 hafta sürecek olan yoğunlaştırılmış Arapça Yaz Kursuna katılacaklar. Öğrencilerin Arapça Yaz Kursunun tamamlanmasının ardından 26 Temmuz’da yurda dönmeleri bekleniyor.

Sakarya Üniversitesi ile Katar Üniversitesi arasında imzalanmış olan Akademik İşbirliği Protokolü çerçevesinde bu yıl üçüncü kez düzenlenen kursa, daha önce SAÜ İlahiyat Fakültesinden toplam 30 öğrenci katılmıştı. Yine aynı protokol kapsamında İlahiyat Fakültesinden toplam 20 öğrenci de 2016-2017 ve 2017-2018 öğretim yılları bahar dönemlerini Katar Üniversitesi Şeria ve İslam Araştırmaları Fakültesinde okumuştu.

Sakarya Üniversitesi ile Katar Üniversitesi arasındaki işbirlikleri her geçen gün gelişerek devam ediyor. Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1 ve Ortadoğu Enstitüsü’nden 2 araştırma görevlisi de Ağustos ayında 1 yıllık Arapça eğitimi için Katar Üniversitesine gidecek.
5 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]