Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

SATSO'da yeni Meclis Başkanı Akgün Altuğ oldu

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Meclis Başkanlığı’na Akgün Altuğ seçildi.

Adnan Borazancıoğlu ile birlikte seçime giren Akgün Altuğ, oy kullanan 84 meclis üyesinin 43’nün oyunu alarak Meclis Başkanı oldu. 1 oy boş çıkarken, Adnan Borazancıoğlu 40 oy aldı.

SATSO’nun % 66 sı yenilenen yeni meclisi bir araya gelerek Meclis Başkanlığı ve Meclis organ seçimlerini gerçekleştirdi. SATSO Meclis Salonu’nda yapılan seçimler öncesi konuşan başkan adayları birlik beraberlik mesajları verdi. Meclisin oturum başkanlığını yapan Kadir Savaş, %66 sı yenilenen mecliste, komitelerin çok iyi çalışmasını isterken, “Komiteler çalışırsa, Yönetim Kurulu çalışır. Komiteler çalışmazsa Yönetim kurulunu çalıştıramazsınız, yönetimi yalnız bırakmış olursunuz. O nedenle lütfen aylık toplantılarınızı düzenli yapın. Meclis toplantılarına da düzenli gelin” dedi.

Seçimler öncesi meclis üyelerine yönelik ilk konuşmayı Akgün Altuğ yaptı. İlk ilkemiz vefa diyerek sözlerine başlayan Altuğ, “Vefa ile bu hareketi düne kadar getirdik. Dün yeni bir yönetim kurulu oluştu. Biz hala o gün ki sözümüz ve vefamızdayız. Meclis başkan adaylığımı kimse başka yerlere çekmesin. Bu yönetimle farklı bir yerlerde değiliz. Seçilsek de, seçilmesek de yönetimin yanında birlikte yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Adnan Borazancıoğlu ise, SATSO’nun çok büyük bir aile olduğunu belirterek, “Bu ailenin büyüklüğünü içerisine girince anladım. Burası çok büyük bir okul aynı zamanda. Hepimiz çok büyük bir heyecan ve yarışla bu meclisin içine girdik. Bundan sonra hizmet yarışı var. Sakarya büyümeye aday değil, büyümeye mahkum bir şehir. Meclisimize çok sayıda yeni ve genç arkadaşlarımız katıldı. Ben bu meclisle çok güzel hizmetler vereceğimize inanıyorum. Herkese yeni görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Meclis üyeleri sandık başına giderek yeni meclis başkan ve komisyonların belirlenmesi için oylarını kullandı. Yapılan oylama sonucu Meclis Başkanlığı’na Akgün Altuğ seçilirken, komisyon seçimlerinde Adnan Borazancıoğlu’nun listeleri kazandı. Hesap İnceleme Komisyonu’nda Adnan Borazancıoğlu’nun listesi 41 oy alırken, Akgün Altuğ’un listesi 38 oy aldı. Kültür Komisyonu’nda Adnan Borozancıoğlu’nun listesi 48 oy alırken, Akgün Altuğ’un listesi 31 oy aldı. Mevzuat Komisyonu’nda ise Adnan Borazancıoğlu’nun listesi 43 oy alırken, Akgün Altuğ’un listesi 33 oy aldı.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]