SASKİ Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Mayıs ayı olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.
 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Mayıs ayı olağan Genel Kurul Toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu\'nda gerçekleştirildi.

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’nin başkanlığında gerçekleştirilen Genel Kurul’da, 2012 Yılı Bilanço ve Faaliyet Raporu, 2012 Yılı Denetçiler Raporu, Bütçe Yönetmeliği’nin İptal Edilmesi ve Memur Kadro İhdası\'nı içeren 4 gündem maddesi ittifakla kabul edildi.

Genel Kurul\'da SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, meclis üyelerine gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Rüstem Keleş, “SASKİ’yi özel şirket mantığıyla yöneterek en verimli yatırımları hayata geçirmeye çalışıyoruz. Dünya standartlarındaki içme suyunu 365 gün 24 saat kesintisiz bir şekilde çeşmelere ulaştırmak için önemli yatırımlar yapıyoruz. Dünya standartlarında arıtma sağlayan içme suyu arıtma tesislerimizin ve isale hatlarımızın çalışmalarını sürdürüyoruz. Kesintisiz su temin etmek için gerçekleştirdiğimiz Çelik İsale Hattı çalışmalarımız da devam ediyor” dedi.

Scada ve Laboratuvar hizmet binası için Meclis üyelerinden daha önce yetki alındığını belirten Rüstem Keleş, “Suya dijital ortamda kontrol ve müdahale etme imkânı sağlayan Scada binasının ve su ile ilgili tüm parametreleri ölçebileceğimiz AB standartlarındaki laboratuar binasının da çalışmaları sürüyor. Bunların yanı sıra mevcut nüfusumuzun üç katı fazlasına hizmet verebilecek şekilde altyapı yatırımlarımıza devam ediyoruz. 2014 yılında tüm il sınırlarına en kaliteli hizmeti ulaştırmak için projelerimizi hazırlıyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye Belediyeleri Birliği’nin Eğitim Merkezi\'ni Sakarya’da kuracağını söyleyen Rüstem Keleş, “Girişimlerimiz neticesinde TBB’nin Eğitim Merkezini Sakarya’ya kazandırdık. Altyapıya yönelik tüm eğitimler bu merkezde verilecek. Bu Eğitim Merkezi sayesinde Sakarya’ya yıl boyunca turist gelecek” dedi.

Akçay Barajı’nın ihalesini gerçekleştirdiklerini hatırlatan Rüstem Keleş, “İhale Komisyonumuz incelemelerini sürdürüyor. Kısa bir süre içerisinde ihaleyi kazanan firmayı açıklayacağız” diye konuştu.

Hidroelektrik Santrali hakkında meclis üyelerinden gelen bir soru üzerine Rüstem Keleş, “Santralde montajlar tamamlandı. Bir gecikme söz konusu. Ancak mühendislik açısından hiçbir sorun yok. Şimdi Sakarya Nehri’nin akışını regülatöre çevireceğiz. Ardından su tutmaya başlanacak. Kısa süre sonra enerji üretmeye başlayacağız” ifadelerini kullandı.

11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
6831633273335584e2e0257bf3628370@