Sapanca'ya 7 yıldızlı otel yapılacak

Kedi Köpek Eğitimi ve Otel Hizmeti Petshoplar
Kedi Köpek Eğitimi ve Otel Hiz…
Otel rezervasyonu
sapanca su sondajı
8 yıl önce
Sapanca Kuruçeşme’de 1 ay sonra 5 yıldızlı otel Grand Merosa Hotels&Spa Sapanca’nın temelini atacak olan Merosa Şirketler Grubu, Mahmudiye’de 29 dönüm üzerine yapacağı ilk 7 yıldızlı otel için Sakarya Valiliğinde düzenlenen imza töreni ile irtifak sözleşmesi yaptı.

İmza törenine Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sapanca Belediye Başkanı Dr. Aydın Yılmazer, Merosa Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Katipoğlu katıldı. Vali Mustafa Büyük, imza töreninde yaptığı konuşmada, Mahmudiye bölgesinde mülkiyeti Hazine’ye ait 29 dönümlük taşınmaz üzerinde otel inşaatı için irtifak hakkı sözleşmesi imzaladıklarını söyledi.

Önemli bir yatırımı kamuoyuyla paylaştıklarına dikkati çeken Büyük, “Sakarya’da uluslararası sermayenin de dahil olduğu, nitelikli, kaliteli ilave katma değer ve değer katacak bu yatırımların hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ben sadece bu güzel haberi acılı günümüz ama sizlerle paylaşmak istedik. Hayırlı olsun temennisiyle. İnşallah kısa sürede diğer süreçler de tamamlanır ve yatırım nihayete ererek ülkemize, ilimize, Sapanca ilçemize hayırlı olur” diye konuştu.
Merosa Uluslararası Yatırım Danışmanlık Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Katipoğlu “Hedeflediğimiz yatırımlar şu anlık 250 milyon dolarlık yatırım hedefliyoruz. Bu, üçüncü ve en önemli yatırım. Şu anlık rakamlar düşük gözükse de bin yataklı, 7 yıldızlı otel konsepti düşünüyoruz. Sapanca’da ilki yaşatmak istiyoruz. Uluslararası resort söz konusu. Sakarya ve Sapanca’yı sevdik. Arapların en çok tercih ettikleri hava, su ve yeşilliktir. 49 yıllığına anlaşma ile araziyi devralıyoruz, buradaki yatırımın değeri 85 milyon dolardır” dedi. Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer de ilçede turizm yatırımlarını desteklediklerini kaydederek, ilçenin tanıtımını sağlayacak yatırımı hayata geçirecek olanlara teşekkür etti.

İlçede 3 yılda tamamlanması hedeflenen 7 yıldızlı otelde 385 oda ve bin yatak bulunacak. 85 milyon dolarlık yatırımın hayata geçirilmesiyle 600 kişiye istihdam oluşturulması amaçlanıyor.