Sapanca'da yeni yollar açılıyor

Sapanca Belediyesi, ilçede daha önce atıl kalan fakat yeni yerleşimlerin doğmasıyla ihtiyaç duyulan mahallelerde yeni yollar açıyor.

Yeni Mahalle’de bulunan Yedigöz Caddesi’nin üst kesimlerinde bulunan ve yıllardan beri halkın hizmetine sokulmayan Biberoğlu Mevkii’nde yol açma çalışmalarına başladığı, yeni sokağın düzenlemesini sürdürüyor.

Yedigöz Caddesi ve yeni sokağın 750 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğinde düzenlenmesi planlandığından, bu yeni sokağın genişletme çalışmalarının ardından, toprak kaymasını önlemek üzere istinat duvarı da yeni sokakta ihtiyaç duyulan yerlere yapılarak, tüm cadde ve yeni sokak çalışmaların hemen ardından asfaltlanacak.

Sokağın altyapı çalışmalarını da gelecek günlerde kullanımı açısından tamamlayacak olan Sapanca Belediyesi Fen İşleri ve Teknik İşler Müdürlüğü ekipleri, caddedeki çalışmalarını kış şartları başlamadan bitirmeyi planlıyor.

Sapanca’da her geçen gün yeni sokaklara ihtiyaç doğduğunu açıklayan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, ilçe genelinde elden geçirilmesi gereken tüm caddeler yeni sokak güzergahlarını belirlediklerini ve diğer mahallelerde de normal iş rutini içinde yeni sokakları halkın kullanımına açma çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]