Sapanca'da "Mahalli At Yarışları" Şenliği

sapanca kız yurdu
8 yıl önce
Sapanca Belediyesi ile Sapanca At Yetiştiricileri, At Sporu ve Turizm Derneği (SAYDER) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Mahalli At Yarışları" Şenliği, 16 Ağustos\'ta başlayacak.

SAYDER Başkanı Cengiz Emil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iki gün sürecek şenlikte vatandaşlara unutulmaz bir etkinlik yaşatacaklarını söyledi.

Bu yıl halk konseri de düzenleneceğini vurgulayan Emil, "Yarışlardan önceki gün Atatürk Stadı\'ndan bir halk konseri planladık. Ücretsiz olacak konserimizde değerli sanatçılarımız İsmail Türüt ve Cengiz Kurtoğlu\'nun sahne almasını planlıyoruz. Vatandaşlarımız ilk gün unutulmaz bir konser, ikinci gün ise heyecan dolu yarışları izleyecekler" dedi.

Emil, yarışların 9 kategoride yapılacağını belirterek, şöyle konuştu:


"Kupa koşularımız, Türkiye Jokey Kulübü, Sakarya Valiliği, Sakarya Emniyet Müdürlüğü, Sapanca Belediye Başkanlığı, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve At Sahipleri Derneği, Kurtel Ekürisi ve Talip Öztürk Ekürisi olarak gerçekleşecek. Yarışlar öncesi her zaman olduğu gibi gösteri yarışı yapılacak. Bu yıl sayıyı biraz arttırdık. Gösteri yarışımıza İsmail Türüt, Adil Mert Kaya, Mehmet Gündüzeli, Bahattin Dağ katılacak. Etkinliğimizin hazırlanmasında belediyemizin katkıları çok büyük. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum."