Sapanca Turizm Fakültesi'ne yeni dekan atandı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sapanca Turizm Fakültesi Dekanlığı'na Prof. Dr. Mehmet Sarıışık'ın atandığını bildirdi.

Elmas yaptığı açıklamada, Sarıışık'ın hazırlayacağı rapora göre fakülte binasında çalışmaların başlayacağını söyledi.

Sapanca'da açılacak olan turizm fakültesinin, örnek bir fakülte olmasını istediklerini ifade eden Elmas, "Bu binanın örnek bir fakülte haline gelmesi için ne gerekiyorsa, bu hazırlıkları dekanımız yapacak. Biz de bu çalışmalar sonrası fakülteye ne kadar öğrenci alabileceğimize karar vereceğiz" dedi.

Elmas, bahar döneminde fakülteye öğrenci almak istediklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Mümkün olabilirse bahar dönemine fakültemize öğrenci almak istiyoruz. Raporlarla belirleyeceğimiz çalışmaların kısa sürede yerine getirileceğine inanıyoruz. Sapanca, buradaki turizmciler, sivil toplum kuruluşları özellikle belediye zaten fakülteye sahip çıkmış durumda. Bize fakülte için 15 milyonluk binayı vermiş durumda. Fakülte binasının tamamlanması için yapılacaklar büyük şeyler değil. Amacımız Sapanca'ya hatta ülkemize yakışır bir fakülte ortaya çıkarmak. Bunun içinde zaten turizmci olan dekanımız iyi bir rapor hazırlayıp çalışmalara en kısa sürede başlayacaktır."

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer ise turizm fakültesinin en kısa sürede hizmete geçmesi için gerekenleri yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

Belediye olarak eğitime her zaman katkı sağladıklarını aktaran Yılmazer, "Bugüne kadar Sapanca Belediyesinin eğitim alanındaki çalışmaları ortadadır. Bundan sonra belediye olarak gereken neyse fazlasıyla yapmaya devam edeceğiz. Turizm fakültesi Sapanca için büyük bir değerdir. Bu fakülteye tüm ilçemizin sahip çıkacağından, gelişmesi için tüm desteği sağlayacağından şüphemiz yoktur" ifadesini kullandı.
7 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle