Sanatçı Akif Yener, MÜSİAD'ı ziyaret etti

Sakaryalı Sanatçı Akif Yener, Sakaryaspor’un kuruluş yıldönümü nedeniyle yazıp bestelediği “Bu Kalp Seninle Sakaryaspor” adlı 50. Yıl Marşı albümünü, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç’e takdim etti.

 “Onun Adı Efsane Sakarya” ve “Ne Aşk Ne Hayat” şarkılarının bestekârı olan Sakaryalı ünlü Pop Müziği Sanatçısı Akif Yener, Sakaryaspor’un kuruluş yıldönümü nedeniyle yazdığı söz ve müziği kendisine ait olan “Bu Kalp Seninle Sakaryaspor” adlı 50. Yıl Marşı albümü tanıtım ve destek ziyaretlerine devam ediyor. Önceki gün de Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi’ni ziyaret eden Sakaryalı sanatçı ve bestekâr Akif Yener, Şube Başkanı Ahmet Genç ile görüşerek, albümünü takdim etti. Yener, Genç’e daha önce de “Onun Adı Efsane Sakarya” ve “Ne Ask Ne Hayat” adlı albümlerini de hediye etmişti.

“Müzik ve sanat evrenseldir”


MÜSİAD olarak ekonomi ve iş dünyası dışında sanat ve sanatçıya önem ve değer veren bir kurum olduğunu dile getiren MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç, kendisinin de Sanat ve Halk Müziği hayranı olduğunu ve yolculuğunda devamlı bu tarz ağırlıkta müzikleri dinlediğini söyledi. Daha önce folklorda Trabzon ve Kırşehir Yöresi Halk oyunlarını da oynadığını dile getiren Başkan Ahmet Genç, "Müzik ve sanat evrenseldir" dedi. Seviyeli ve ahlaklı sanatçıların her zaman korunması gerektiğinin altını çizen Genç; “Bu değerler kolay yetişmiyor. Bu vesileyle Sakarya’da birçok albüm çıkarmış ve yaptığı sanatıyla Sakarya kültürüne büyük katkı veren Akif Yener’i, Sakaryaspor’un kuruluş yıldönümü nedeniyle hazırlamış olduğu “Bu Kalp Seninle Sakaryaspor” adlı 50. Yıl Marşı albümünü de tebrik ediyoruz.  Bizde MÜSİAD olarak her zaman Akif Yener gibi kardeşimizin yanında olacağımızı belirtmek istiyoruz” diye konuştu.
7 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle