SAMEK Yaz Kursları 2 bin kursiyerle eğitime başladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi SAMEK Yaz Kursları devam ediyor. 24 Haziran itibariyle ilk ders zilinin çaldığı SAMEK Yaz Kursları\'nda, 7 farklı merkez ve 9 ayrı branşta yaklaşık 2 bin kursiyere eğitim veriliyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’nda yaz dönemi devam ediyor. Şehirde, sanata dokunmayan el kalmasın hedefiyle kursiyerlerin yeteneklerinin farkına varmalarını ve hayata daha çok adapte olmalarını sağlayan SAMEK Yaz Kursları\'nda, keman, gitar, bağlama, resim, karikatür, fotoğrafçılık, satranç, İngilizce ve bilgisayar olmak üzere toplam 9 branşta, yaklaşık 2 bin kursiyere eğitim veriliyor.

SAMEK Yaz Kursları, SAMEK Çarşı (Kent Meydanı yanı), Karaman SAMEK, Korucuk Merkez ve Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Binası ile Akyazı, Arifiye ve Sapanca merkezlerinde, ilköğretim ve lise öğrencilerine yönelik düzenleniyor. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “SAMEK kurslarında yoğun bir dönemi geride bıraktık. Dönemimizin kapanışında Kentpark’ta açtığımız ve kursiyerlerimizin hünerlerini sergilediği SAMEK Sergimizde binlerce vatandaşımızı misafir ettik. 9 branşta ve 7 merkezde yaklaşık 2000 kursiyerimize hizmet verdiğimiz yaz dönemi, 23 Ağustos’ta sona erecek. Yeni dönem çalışmalarımız ise Eylül ayında başlayacak” ifadelerine yer verildi.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]