Sakın Şemsiyesiz Çıkmayın!

Yurdun batı bölgelerinin bugün yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği ve yağışlı havanın hafta sonunda etkisini devam ettireceği bildirildi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan meteorolojik uyarıda, bugün sabah saatlerinde Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında başlayacak yağışların öğle saatlerinden itibaren Marmara, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde devam edeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Uyarıya göre, genellikle yağmur ve sağanak, Trakya ile İç Ege'de karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak yağışların yarın Güney Ege ve Batı Akdeniz'de etkili olması tahmin ediliyor. Rüzgar, yarın Marmara ve Kuzey Ege'de kuzeydoğu yönlerden (poyraz) kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

Yağışlı hava yarın Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz kıyıları ile akşam saatlerinde Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun batısında etkili olacak. Yağışlar, yağmur ve sağanak, Trakya, İç Ege, Göller yöresi ile akşam saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun batısında kar şeklinde olacak. Poyraz, yarın Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmeye devam edecek.

Yağışlı hava önümüzdeki hafta ortasına kadar yurdun güney ve batı kesimlerinde etkisini sürdürecek. Hava sıcaklığı hafta sonu batı bölgelerimizde 1 ila 3 derece azalacak. Doğu bölgelerimizde gündüz sıcaklıkları ise 2 ila 4 derece artacak.

AA

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]