Sakarya'ya Gelen Depremzedeler, Gençlik Spora Emanet

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde yıkımlara neden olan deprem dolayısıyla, Sakarya Arifiye ilçesinde bulunan Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Muhammet Fatih Safitürk öğrenci yurduna yerleşen depremzede ailelerin her türlü ihtiyaçları, başta gençlik ve spor il müdürlüğü olmak üzere ilgili tüm kurumlarında katkıları ile yürütülüyor.
İlk günden bu yana Deprem bölgesine sürekli yardım tırları gönderen Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Sakarya’ya gelen aileleri de yalnız bırakmadığı gibi, çocukları içinde depremden dolayı oluşan muhtemel travmalardan bir nebze olsun uzaklaştırabilmek ve eğlenerek öğrenebilmeleri için oyun ve kreş odası oluşturdu.
Ayrıca misafir ailelerimizin çocukları için de, Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Arifiye Anaokulunun bir sınıfı Yurda taşınarak anasınıfı oluşturuldu. Yine sağlık il müdürlüğü, aile sosyal hizmetler müdürlüğü, il emniyet müdürlüğü, il müftülüğü gibi birçok kamu kurumu da bu süreçte, ilgi alanına göre hizmet veriyorlar.
Öte yandan, Sakarya’ya gelen depremzede ailelerin barınma, beslenme, giyim, hijyen ve diğer temel ihtiyaçlarının karşılanması için aralıksız çalışmalar yürüten Gençlik Spor ailesi yeri geldiğinde çocuk, genç, yaşlı demeden misafirlere doğum günü gibi özel günlerinde de sürpriz programlar, çocuklara farklı oyun etkinlikleri, kadınlara özel gün programları, el işi örgü gibi misafirlere yönelik farklı etkinliklerde yapıyor.
1 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]