Sakaryaspor’a destek tüm şehrin sorumluluğundadır

TRT Spor kanalında ‘Spor Her Yerde’ programının canlı yayın konuğu olan Başkan Toçoğlu, Sakaryaspor ile ilgili soruları cevapladı. Toçoğlu, “Her yerde olduğu gibi Sakarya’da da sponsorluk ve katkı anlamında ciddi eksiklikler var. Takımımıza destek konusunda herkesin sorumluluk alması gerekiyor. Ancak her şeye rağmen bu yıl hedefimiz şampiyon olarak üst lige çıkmak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Sakarya MTB Cup ile ilgili TRT Spor kanalında ‘Spor Her Yerde’ programının canlı yayın konuğu oldu. Sunucu Faruk Mutkan’ın Sakaryaspor’la ilgili yönelttiği soruyu cevaplandıran Başkan Toçoğlu, takıma büyük bir sevgi ve ilginin olduğunu belirterek herkesin destek olması gerektiğini ifade etti.

Hedef Şampiyonluk

Başkan Toçoğlu, “Sakarya’mız bir spor şehri. Sakaryaspor da Türk futboluna önemli isimler yetiştirmiş marka değerlerden biri ve şuanda hak etmediği bir yerde. Geçen yıl finalde kaybettik. Bu yıl hedefimiz şampiyonluk. Sakaryaspor’da iyi bir yönetim var ancak her yerde olduğu gibi Sakarya’da da sponsorluk ve katkı anlamında ciddi eksiklikler yaşıyoruz. Destek bekliyoruz. Ancak her şeye rağmen bu yıl da hedefimiz şampiyonluk. Sakaryaspor çok daha iyi yerlerde olması gereken bir takım. Bu ligi hak etmiyor. Çok ciddi bir taraftar kitlemiz var. 28 bin taraftarımızın önünde futbol oynadığımız karşılaşmalar var. Takımı çok ciddi sevgi ve ilgi var” dedi.

Altyapı Büyükşehir kontrolünde

Altyapıya yapılan yatırımlara da değinen Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak sporun altyapısına yönelik önemli yatırımlar yaptık. Ekrem Karaberberoğlu Altyapı Tesisleri’ni inşa ettik. Sakaryasporumuzun altyapı geleceğini garanti altına aldık. Şehrin farklı noktalarına sentetik sahalar inşa ettik” ifadelerini kullandı.
5 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
fe4235fa90de178ea68d1f9425a930d1@