Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Sakarya'nın Mucit Çaycısı

Askıda çay uygulamasıyla dikkatleri üzerine çeken mucit çaycı Kadir Kurt, şimdi de kesme şekeri toz şekerden ayıran bir cihaz icat etti.

Mini bulaşık makinesinden Sakaryaspor'a maddi kaynak sağlayacak çözümlere kadar birçok konuda girişimciliğini ortaya koyan Kadir Kurt (27), çay ocakları ve kıraathaneler için kesme şekeri toz şekerden ayıran bir cihaz icat etti. İcadına patent almayı planlayan genç mucit, bir yandan da yeni icatlar peşinde olduğunu söyledi. Şekerpare adını verdiği ve üzerinde 6 ay boyunca çalıştığı buluş için "Çok tutacağına inanıyorum" diyen Kurt, 35 YTL fiyat biçtiği icadı için müşteri arıyor. Henüz müşteri bulamadığını belirten Kurt, "Aslında satış için çok da fazla uğraşmadık, neticede bir promosyon ve reklam dönemi var. Bu reklam dönemi sonrası satışlarımız daha da artacaktır. Şu an için icadımın patentini almayı düşünüyorum" dedi.

Yeni icatlarının da yolda olduğunu dile getiren Kurt, "Şimdi sırada mini bulaşık makinesi icadı var. Şu ana kadar yaptığım çalışmalarım, bundan sonrası için bana büyük umut veriyor. Amacım insanların hayatını kolaylaştıracak pratik çözümler üretmek. Bu tür çalışmalarla hem ülkeme hem de ilime faydalı olmak istiyorum" diye konuştu.

Kavaklar Caddesi Uzunoğlu İş Hanı'ndaki çay ocağında yeni icatlar peşinde koşan Kurt, dileyenlerin icadını incelemek için kendisine başvurabileceğini söyledi. Şekerpare adını verdiği şeker ayrıştırıcın üretiminin devam ettiğini ifade eden Kurt, şimdilik üretimi ayda 70 adetle sınırlandırdığını kaydetti.
15 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle