Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Sakaryalılar Manken Tuğba Özay'a Büyük İlgi Gösterdi

Sakarya'da bir alışveriş merkezi tarafından düzenlenen imza gününe katılan Tuğba Özay, hayranlarından büyük ilgi gördü. Gözü tam görmeyen yaşlı adama yardım sözü veren ünlü manken, yakında albüm çıkaracağını belirtti.

Sakarya'da bulunana Ada Alışveriş Merkezi'nin bugünkü konuğu ünlü manken Tuğba Özay oldu. Alışveriş merkezi tarafından düzenlenen imza gününde ünlü manken Özay, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hayranlarının büyük ilgi gösterdiği Özay, kitabının yakında çıkacağını belirterek, "Kitabın çıktığı yer, Paşakapısı Kadın ve Çocuk Tutukevi. İnsanın her an başına her şey gelebilir. Önemli olan tüm bunlar ders çıkarmak, bu kitap orda şekillendi. Okuyuculardan gelen olumlu tepkiler var. O kadar yapıcı ki, zaten satış rakamı da bunu gösteriyor. 2 ay içinde 20 bin adet çok ciddi bir rakam. Herkes şunu söylüyor yeri geliyor, gülüyor, yeri geliyor ağlıyorum, yeri geliyor düşünüyorum. Orada da bir yaşam var, ayrı bir cumhuriyet var aslında. Önemli olan her şart altında hayatta kalabilmek. Benim kitabımda da anlattığım zaten kendimle ilgili değil oradaki yaşamı hayatın gerçeklerini gözlemlemek" dedi.

Nişanlandığı yönündeki iddiaları kabul etmeyen ünlü manken, "Nişanlandığım asla doğru değil. Yanlış bilgiler bunlar. Önce nişanlandı diye yazıyorlar. Akşama ise televizyonda kalkıyorlar diyorlar ki nişan haberi sahtemiydi. İyi de bunu da zaten yazan sensin. Ali Güven benim çok sevdiğim, değer verdiğim bir arkadaşım. Onun tanıştırmış olduğu bir arkadaşı var. Benim İtalya seyahatinde nişanlandığım asla doğru değil. Görüştüğüm tanımaya çalıştığım biri var; ama varsa var derim yoksa yok derim. Kimseden bir şey saklamam. Ben hep gerçekleri söylerim, hiçbir zaman da bunları saklama gereği duymadım. Ali Güven benim evime gitmiş de ailemi görmüş de istemiş de bütün bunlar gerçek dışı. Nasıl bir senaryo onu da bilemiyorum. Ne bir nişan söz konusu, ne de bir evlilik söz konusu. Şu an için bunları konuşmak çok erken diye düşünüyorum. Sadece biri var tanımaya çalışıyorum. Ben açıkçası hayatıma kolay kolay bir insan sokamam, bir insanı anlamadan tanımadan kamuoyuyla paylaşmam. Çok güvendiğim tanıdığım biri olursa, işte o zaman herkesle paylaşırım" diye konuştu.
Özay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"O kadar enteresan ki; geçen sene orman yangınında kedilerim yandı diye köpeklerim yandı diye ormanla yandı diye hüngür hüngür ağladım. İnsanlardan tepki aldım, bir kedi için bir köpek için ağladı diye. Beni eleştirdiler neymiş öte yanda insanlar ölüyor. Ben her zaman her türlü olaya duyarlı bir insanım. Her şeye duyarlı bir insanım. Benim için kedinin ölümü bir acıdır, köpeğin yanması da bir acıdır, ormanların da yanması da bir acıdır. Savaşların olması da bir acıdır. İnsanların işkence görmesi de bir acıdır. Ben yaşadığım dünyaya duyarlı bir insanım ve benim olduğum bir yerde trilyonlar bile kazanacak olsam böyle bir durum karşısında asla müsaade etmem. Hemen müdahale ederim. Benim olduğum yerde bir atın ölümü veya böyle bir işkence olmaz. Bu tür haberler sadece yıpratmak için yapılan haberlerdir. Geçen sene kedi için ağladığımı tiye alan kişiler, bu sene ortada sadece bir iddia söz konusu öldüğünden bile emin olmadan böyle bir olaya nasıl göz yumar diye eleştiriyorlar. At ölmüş falan değil, o sahne gerçekten de yoktu. Ben daha sonra haber aldım. Eğer böyle bir şey varsa projeyi bırakırım. Gani bey bunu konuda çok üzüntülü. Gani bey ben sahibi olduğum bir ata veya başkasının atına asla böyle bir şey söz konusu olamaz. Atın yaşadığına dair bilgi var. Malatya'ya gittiler, at şu an Malatya'da kendi çiftliklerinde at yaşıyor. Bu tür görüntüler, filim çekiminde olan şeyler; ama bunun için her türlü önlem alınır. Ben konuda yeteri kadar yıprandığımı düşünüyorum. Filmimiz ekim ayında vizyona giriyor çok heyecanlıyım. Film birçok festivallere katılacak. Sineme benim için büyük bir aşk başarılı olmak için çalışacağım orda. Bir ağa kızı bir Peşmerge kızını canlandırıyorum. Filmin müzikleri bitmek üzere. Bir de albüm çalışmasına girdim; amacım şarkıcı olmak değil. Şarkı söylemek çok keyifli. Ben kendi şiirlerimden oluşan bir albüm çıkarıyorum. Şiirlerim besteleniyor. 2 şarkı bitti, bu ayrı bir heyecan. Kendi sözlerimden oluşan bir albüm olacak, hafif batı müziği hareketli müzikler de olacak."

Öte yandan, 3 ay önce göz ameliyatı olan 74 yaşındaki Halil Kireç, gözünün tam olarak iyileşmediğini belirterek, ünlü mankenden yardım istedi. Özay, yaşlı adamla yakından ilgilenerek yardım söz verdi.
15 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]