Sakaryalı öğrenciler Almanya'dan döndü

“Meslek Lisesi Öğrencileri Metal Teknolojisi ve Makine Teknolojisi alanında Becerilerini Geliştiriyor” isimli Erasmus+Lenardo da Vinci Programı Hareketlilik Projesi kapsamında Almanya’ya giden Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri eğitim çalışmasını tamamlayarak ilimize döndü.


Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve Erasmus + Programından farklı olarak finansmanı Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği’nin ortak finansmanı ile yürütülen Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında desteklenen  “MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ METAL TEKNOLOJİSİ VE MAKİNA TEKNOLOJİSİ ALANINDA BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYOR” adlı Erasmus+ Leonardo da Vinci Programı Hareketlilik Projesi’nin Almanya eğitimleri 21 gün sürdü. Proje kapsamında Metal Teknolojisi Alanı, Kaynakçılık dalı ve Makine Teknolojisi alanı, CNC dalından toplam 24 öğrenci ve meslek alanlarından 3 öğretmen mesleki eğitim çalışmasını başarıyla tamamladılar.

"Önemli referans"

Almanya’nın Ludwigshafen şehrinde gerçekleştirilen proje çalışmasını değerlendiren eğitimciler; “Öğrencilerimiz proje kapsamında, mesleki gelişim, farklı kültürlerde yaşama, özgüven ve dil becerileri konularında gelişim sağlamışlardır. Öğrencilerimize Almanya’da mesleki becerilerinin geliştiğini gösteren belgeler Almanya’daki eğitim kurumları tarafından verildi. Bu belgeler öğrencilerimize, bölgemizde bulunan ulusal ve uluslararası firmalarda istihdam edilmelerinde önemli bir referans olacaktır. Şehrimizde özellikle uluslararası otomotiv sektörünün büyük firmaları bulunması, projemizin sonuç çıktıları olarak katılımcılarına ve iş piyasalarına önemli bir katkı sağlayacaktır. İş piyasasın nitelikli çalışan insan talep etmesi düşünüldüğünde, Mesleki ve Teknik Eğitimin güçlü ve iyi işleyen eğitim öğretim yapısının oluşmasını ortaya koymaktadır. Öğrencilerimizin donanımlı bir şeklide yetişmesi, iş piyasasında istihdam edilmelerini ve kariyer sahibi olmaları projemiz sayesinde sağlanacaktır.” dediler.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
7e0f6271dd36370ad4e918aece588a56@