Sakaryalı genç gönüllü, askerlik için TSK'ya dilekçe verdi

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde daha önceden askerlik görevini yerine getiren bir kişi tekrardan gönüllü askerlik yapmak için Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’ya dilekçe verdi.

Son zamanlarda Doğu ve Güneydoğu Bölgesinde yaşanan terör olayları sonrasında çok sayıda asker, polis şehit olurken, çok sayıda vatandaş, polis ve asker yaralanmıştı. Sakarya’nın Akyazı ilçesinde ikamet ettiği öğrenilen 24 yaşındaki Ziya Özlü isimli genç 2012 yılında 1991-3 devre olarak Askerlik görevini yaptığı Hakkari Yüksekova Dağlıca bölgesi Gönüllü Asker olarak gitmek için Türk Silahlı Kuvvetleri Genel Kurmay Başkanlığına dilekçe verdi.

Gönüllü asker olmak istediğini belirten Ziya Özlü yaptığı açıklamada, “Son günlerde ülkemizde yaşanan terör saldırıları beni derinden üzmüştür. 1991-3 devre olarak Hakkari Yüksekova Dağlıca Yesiltaş Karakolunda Piyade Çavuş rütbesiyle Vatani görevimi tamamladım. 19 Haziran 2012’de karakolumuzda PKK terör örgütü tarafından saldırı düzenlenmişti ve 8 Silah arkadaşımı kaybettiğim terör saldırısında elimizden gelen bütün mücadeleyi verdik ve her zamanda vermeye de hazırım. Türk Silahlı Kuvvetlerine Vatanım için, bayrağım için gerekirse canımı seve seve feda ederim, gönüllü asker olarak her türlü hizmete hazır olduğumu bildirmek için dilekçe yazdım" ifadelerini kullandı.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]