Sakaryalı Gazeteciler Kan Verdi

Sakaryalı gazeteciler, Kızılay Kan Merkezi'ne giderek kan verdi. Vali Hüseyin Atak'ın da hazır bulunduğu kan verme işlemine protokol üyeleri de katıldı.

Kızılay Derneği Sakarya Şubesi ve Sakarya Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen 'Kan Bağışı Kampanyası' kapsamında gazeteciler ve protokol üyeleri kan verdi.

Sakarya Devlet Hastanesi'ndeki Kızılay Kan Merkezi'nde gerçekleştirilen kan verme kampanyasına, Vali Hüseyin Atak, İl Jandarma Komutanı Ramazan Akça, İl Emniyet Müdürü Faruk Ünsal, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, Adapazarı Merkez Belediye Başkanı Süleyman Dişli, yerel ve ulusal basın mensupları katıldı.

Yazılarında ve haberlerinde her zaman kan vermeyi tavsiye ettiklerini belirten Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, "Kan vermenin ülkemizde yaygınlaşması gerekiyor. Gazeteciler olarak kan vererek Kızılay'a destek vermek istedik" dedi.

Kan vermenin ülke genelinde yaygınlaşması gerektiğini ifade eden Vali Hüseyin Atak da, bu örnek davranışlarından dolayı gazetecileri kutladığını ifade etti. Atak, "Kan vermek hayat kurtarır. Bundan dolayı kan vermenin ülkemizde yaygınlaşması gerekiyor" diye konuştu.
14 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]