Sakarya'dan Suriye'ye 89. Tır gönderildi

Eğitim Bir Sen Sakarya Şubesi Suriye'ye 25 ton unu dualarla Hatay'a gönderdi.

Sakarya'da, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfınca başlatılan "Suriye'de Acil Una İhtiyaç Var" kampanyası kapsamında, Eğitim-Bir-Sen Sakarya 1 ve 2 Nolu şubelerince toplanan 25 ton un, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine dualarla Sakarya Üniversitesi Helikopter pistinden dualarla gönderildi. Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Murat Mengen de İslam dünyasının her bölgesinde zulüm görüldüğünü ancak Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde bunları aşacağını belirtti.

Eğitim-Bir-Sen Sakarya 2 Nolu Şube Başkanı Yaşar Kahraman, düzenlenen törende yaptığı konuşmada ise, Suriye'de bir insanlık dramı yaşandığını, bu zulme de sessiz kalındığını söyledi. Şube yönetimi olarak "Suriye'de Acil Una İhtiyaç Var" kampanyasına katılma kararı aldıklarını ifade eden Kahraman, destek sağlayan üyelerine teşekkür etti.

İHH İnsani Yardım Vakfı Sakarya Şube Başkanı Sebahattin Aydın ise kentten Suriye'ye 89. yardım tırını yola çıkardıklarını dile getirerek, "DAEŞ bahanesi ile Suriye halkının tepesine bombalar yağdıran İran, Rusya, Esed ve diğer emperyalist güçler, emin olun DAEŞ hariç herkesi vuruyor. Mülteci bile olamamış zulüm altında inleyen mazlum Suriye halkının her daim yanında olacağız" diye konuştu. Daha sonra 25 ton unun yüklendiği tır, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine gitmek üzere Prof Dr Faruk Beşer’in yaptırdığı dualarla yola çıktı.

Elart sakarya bayi
Sakarya lise kitapları
7 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]