Sakarya'da operasyon! 13 kişi tutuklandı

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri bir haftada yaptığı operasyon kapsamında 13 şahsı yakalayarak gözaltına aldı. 13 zanlı çıkarıldığı mahkemece cezaevine gönderildi.

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin huzur ve güvenin sağlanması için kararlılıkla yaptıkları operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Jandarma ekipleri bir hafta içinde bir çok operasyon gerçekleştirerek hakkında kesinleşmiş hapis cezaları bulunan 13 şahsı yakaladı.

JASAT ekipleri, 19 Haziran 2018 tarihinde Adapazarı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile ortak gerçekleştirdikleri operasyon kapsamında iki kez işlemiş olduğu 'bina içinde muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlık’ suçundan 8 yıl 7 ay 22 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan Ö.T. isimli şahsı yakaladı. Karasu ilçesinde 'yaralama' suçundan 5 yıl 2 ay 30 gün kesinleşmiş cezası bulunan A.B. isimli zanlı, Karasu İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerinin takip ve titiz çalışmaları sonucunda yakalandı. Yine JASAT timleri ile Erenler İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin birlikte yaptıkları operasyon sonucu 'kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak ve kullanmak’ suçundan arama kaydı bulunan S.T isimli şüpheli de yakalandı.

Silahla tehdit suçundan aranıyordu

Söğütlü İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan Yol Emniyet ve Kontrol Devriyesi sırasında 'silahla tehdit' suçundan 1 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan M.Y., 'kasten adam öldürme’ suçundan aranmakta olan ve kesinleşmiş 6 yıl hapis cezası bulunan S.E. yakalandı. Akyazı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri yaptıkları önleyici kolluk devriyesi sırasında 'basit yaralama' suçundan aranan A.T. ile ‘uyuşturucu madde satın almak ve bulundurmak' suçundan aranan M.F.D.'yi yakaladı.

Bir günde 6 firari yakalandı

Karasu İlçe Jandarma komutanlığı ekipleri, ‘kasten yaralama’ suçundan 3 yıl 9 ay kesinleşmiş cezası olan E.S.'yi, 'ailenin korunması kanununa aykırılık' suçundan aranma kaydı bulunan T.A.'yı, 'bina içerisinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında hırsızlık’ suçundan aranma kaydı bulunan S.Ş.'yi, 'yaralama’ suçundan aranma kaydı bulunan G.Ç.'yi, '2313 sayılı kanuna aykırılık' suçundan arana İ.U.'yu ve 'vergi usul kanununa muhalefet' suçundan 2 yıl 6 ay kesinleşmiş cezası olan H.K.'yi yakaladı.

Yakalanarak gözaltına alınan 13 şüpheli jandarmadaki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

5 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]