Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Sakarya'da Okul Servisleri Kontak Kapatabilir!

Sakarya'da okulların açılmasına az bir süre kalırken okul servis esnafı zam bekliyor. Başta akaryakıt giderleri ve amortisman olmak üzere masraflarının katlandığını belirten servis esnafı, zammın yapılmaması durumunda çok sayıda servisin kontak kapatacağını söyledi.
2022-2023 eğitim ve öğretim yılı 12 Eylül tarihinde başlayacak. İlk okul birinci sınıflar ise alışmaları için 5 Eylül'de okullara gidecek. Okulların açılmasına sayılı günler kala pek çok şehirde okul servislerine zam yapıldı. Son olarak Başkent'te okul servisi ücretleri yüzde 30 zamlandı.
Sakarya'da okul servisi esnafı yüzde 30'luk zam talep ediyor. Sakarya Otobüs ve Servis Araçları Odası, geçen hafta yapılan UKOME toplantısında zam taleplerini iletti. Ancak zam talebi toplantıda görüşülmeden alt komisyona gönderildi. Bir sonraki UKOME toplantısına uzun süre olduğuna dikkat çeken esnaf ise eğitim döneminin yarısının zamsız geçeceğine vurgu yaptı.
PARA KAZANMAMIZ İMKANSIZ, ZAM İSTİYORUZ
Esnaf odasının UKOME'ye zam talebini iletirken bizden bir görüş almadığını ifade eden Altay; "Bizim görüşümüz alınmadı. Toplantıda değerlendirmeden alt komisyona havale edildi. Eğer UKOME süreci işletilirse eğitim döneminin ilk yarısı zamsız geçecek. SATSO olarak girişimlerde bulunduk. Bir an önce zammın uygulanmasını istiyoruz. Bu ücretlerle para kazanmamız imkansız. Alınan para giderlere yetmiyor. Çoğu arkadaş çalışmayı düşünmüyor. Piyasada sıkıntı var. Zam olmazsa birçok esnaf çıkmayacak" ifadesini kullandı.
1 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle