Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

"Sakarya'da kayıt dışı çalışan kalmayacak"

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sakarya İl Müdürü Nurten Canbasoğlu Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında Çark Mesire alanında 20 kimsesiz çocuğun katıldığı bir etkinlik düzenledi.

Programda Sakarya’daki çalışmaları değerlendiren Canbasoğlu 20 müfettişin Sakarya’da denetimler yaptığını ve Sakarya’da kayıt dışı ekonomiyi tamamen ortadan kaldırana kadar denetimlerin devam edeceğini söyledi.

SGK Sakarya İl Müdürü Nurten Canbasoğlu Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Çark Mesire alanında kimsesiz çocuklara yönelik bir etkinlik düzenledi. Kahvaltı ile başlayan etkinlikte çocuklar daha sonra Lunaparkta gönüllerince eğlendi. Çocukların rahatsız olmaması için görüntü ve fotoğraf çekilmemesini rica eden Canbasoğlu SGK olarak yaptıkları faaliyetleri anlattı.

13-18 Mayıs tarihleri arasında geçekleşen SGK haftasının planladıkları gibi gerçekleştiğini söyleyen Canbasoğlu, “Reyhanlı’daki saldırı sonucu şehit olan vatandaşlarımız nedeniyle bando gösterilerini ileriki bir tarihe erteledik. Bunun haricinde 3 tane engelli çocuğu olan bir annemizi ziyaret ederek, Anneler Gününü kutladık. Hafta boyunca paydaş kuruluşlarımızı ve protokolü ziyaret ettik. Ek 5 sigortası yaptıran ve en fazla prim ödeyen mükelleflerimize plaket takdiminde bulunduk” dedi.

Kayıt dışı

Yaşlılar ve engelliler için kurumun bahçesinde bir hobi bahçesi düzenlediklerini ve kurumun bahçesini vatandaşlara açtıklarını anlatan Canbasoğlu, SGK olarak çok sayıda köyü ziyaret ettiklerini ve Sakarya’da her köyde etkinlik düzenlemek istediklerini belirterek, “Köyde hiçbir sosyal güvencesi olmadan çalışan kendi tarlalarında çalışan kadınlarımız var. Onlarda girişimci kadınlar ortaya çıkaracağız. Böylece tarlada çalışan köylü kadınlarımızın da sigortası olacak” dedi. Sakarya’da kayıt dışı ekonominin önüne geçmek için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerine de dikkat çeken Canbasoğlu, Kayıt dışı ekonominin kesinlikle önüne geçeceklerini söyledi. Canbasoğlu, “Şuan da 20 müfettiş arkadaşımız kayıt dışı çalışmaları denetliyor. İnşallah bu kayıt dışı çalışmaları bitireceğiz. Kayıt dışı Sakarya’da bitene kadar denetimlerimizi aralıksız sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Belediyelerin borçlarına da değinen Canbasoğlu, “Belediyelerle sürekli iletişim halindeyiz. Önümüzde yerel seçimler var. Biz belediyelerin SGK’ya olan borçlarını ödemeleri konusunda sürekli görüşmeler yapıyoruz. Belediyeler kuruma olan borçlarını öderlerse seçimlere de borçsuz bir şekilde girmiş olurlar. Hepimiz Sakarya için çalışıyoruz” dedi.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]