Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Sakarya'da işçiler meydana indi

Türk Metal Sendikası, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde MESS’in verdiği zamma karşılık grev kararı aldı. Alınan karar doğrultusunda tüm ülkede olduğu gibi Sakarya’da da Türk Metal Sendikası’na üye işçiler meydanlara indi.

Birinci Hemzemin Geçit önünde toplanan Türk Metal Sendikasına bağlı işçiler, Milli Egemenlik Caddesi’nden Kent Meydanı’nda kadar attıkları sloganlar ve taşıdıkları dövizlerle yürüdü.

Kent Meydanı’nda işçiler adına basın açıklamasını okuyan Türk Metal Sendikası Sakarya Şube Başkanı Şahin Kaya MESS’e seslenerek şunları söyledi:
“Bize 1,14 ile gelmeyin. 1,14 yalandır, köleliktir, insafsızlıktır. TÜİK’in rakamlarıyla bize gelmeyin. Doğalgaza yapılan zamma bakın, elektriğe yapılan zamma bakın. Eğer metal işçilerinin emeğine saygı duyuyorsanız, gerçeklere bir bakın ama şaşı bakmayın. Bunun için \'MESS şaşırma, sabrımızı taşırma\' diyoruz.”
“MESS ve patronlar şunu unutmamalı; biz içinde insanca yaşama koşulu olmayan sözleşmeye hayır diyoruz” diyen Kaya, artık MESS’in anladığı dilden konuşacaklarını ve meydanlarda olacaklarını söyledi.

Kaya’nın konuşması işçiler tarafından sık sık atılan ve sloganlarla kesirken, basın açıklaması olaysız bir şekilde sona erdi.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]