Sakarya'da ilk ders zili çaldı

Sakarya’da 180 bin öğrenci 3 aylık tatilin ardından ders başı yaparken, 10 bin öğretmende öğrencilerle buluştu. Eğitim-öğretim döneminin başladığı ilk gün trafikte ise yoğunluk yaşandı.

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı üç aylık yaz tatili ve Kurban Bayramı tatilinin ardından bu sabah başladı. Sakarya’da 756 okulda 180 bin öğrenci ilk ders zili ile birlikte tatil döneminde boş kalan sıraları doldurarak, öğretmenleriyle buluştu. Bu dönem okulla ilk kez tanışan yaklaşık 16 bin birinci sınıf öğrencisi ise beraber geldikleri anne ve babalarıyla güçlükle vedalaştı.

İlköğretim Haftası mesajı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, “Geleceğin teminatı olan çocuklarımızın, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan ailelerinin ve büyük fedakârlıklarla ilimizde hizmet veren öğretmenlerin heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaşıyorum. İlimizdeki başarı çıtasını daha yükseklere taşımak, eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz hedefe ulaşılabilmek için yaptığımız titiz çalışmaları kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

Trafikte yoğunluk

Yeni eğitim öğretim yılının başladığı ilk gün trafikte yoğunluk yaşandı. Sabahın erken saatlerinden itibaren ana arterlerde yoğun trafik oluştu. Özellikle Adapazarı-Camili Duble Yolunda trafik durma noktasına geldi. Trafik polisleri ise trafiği rahatlatmak için erken saatlerden itibaren kavşaklarda görev yapıyor.

Okulun ilk günü veliler ve öğrenciler heyecanlarını böyle dile getirdi:

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]