Sakarya'da Güven Huzur Uygulaması

Elart sakarya bayi
Sakarya
11 ay önce

Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nce şehir genelinde “Türkiye Güven Huzur Uygulaması” gerçekleştirildi. Uygulamada 6 bin 836 kişinin GBT sorgusu yapıldı.
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, genel asayişin ve kamu düzeninin sağlanması amacıyla; kamu kurum ve kuruluşları civarında, stratejik öneme haiz bölgelerde, özellikle vatandaşların yoğun olarak bulundukları yerlerde, başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesi için ülke geneli ile eş zamanlı olarak  “Türkiye Güven Huzur Uygulaması” gerçekleştirildi.
Şehirde polis sorumluluk alanında yapılan uygulamada, bin 26 iş yeri, 162 kamu kurum ve kuruluşunun çevresi, 162 park/bahçe, 784 mesire ve yürüyüş alanı, metruk bina ile 2 bin 719 araç denetlendi.
6 bin 836 kişi sorgulanırken 4 iş yerine kapalı alanda sigara kullanımından işlem yapıldı.
Hakkında kasten yaralama suçundan 12 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan B.Ö., hürriyetten yoksun kılma suçundan 3 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan M.Ö.  ile haklarında çeşitli suçlardan aranması bulunan 5 kişi yakalandı.

Ülkeye illegal yollarla giriş yapan 2 Afganistan uyruklu şahıs yakalanarak sınırdışı işlemlerine başlanıldı.
Ayrıca uygulamalarda 2 a ruhsatsız tabanca, 13 adet 7,65 mm çapında fişek, 18,5 gr esrar maddesi ile 1,76 gr metanfetamin ele geçirildi.
76 araç sürücüsüne araca cezai işlem uygulanırken 3 araç trafikten men edildi.