Sakarya'da Empati Çadırı Kuruldu

Lexmark Fotokopi Sakarya
Sakarya Sauna
6 yıl önce
Beşir Derneği Sakarya Şubesi tarafından Serdivan Belediyesinin Ramazan etkinlikleri düzenlediği AVM karşısında açtığı Empati Çadırı ve Yardım Standı ilgi görüyor.

Ramazan ayının ilk günlerinde açılan Empati Çadırı’nda, vatandaşlar ağırlanarak savaş ve afetlerde insan yaşamına ilişkin ihtiyaçların olduğu malzemeler sergileniyor. Çadırı ziyaret eden vatandaşlar, bakır ve toprak çanakları yakından inceleyebiliyorlar. Empati Çadırıyla farkındalık oluşturduklarını söyleyen Sakarya Şube Başkanı Latif Demir, “Vatandaşlarımızın ilgi gösterdiği empati çadırında savaş sonrası ve afet sonrasında yaşanılanlar azda olsa anlaşılabiliyor” dedi.

Bunun yanı sıra açlık ve susuzluk çeken Afrika ülkelerinde su kuyusu açılması için bağış topladıklarını ve buna vatandaşın ilgisiz kalmadığını belirten Başkan Demir, “Bir su kuyusunun maliyeti 3 bin dolar civarında…



Bizde yıllardan beri su kuyularını çoğaltmak adına bağışımızı sürdürüyoruz. Buraya gelerek bizi ziyaret eden vatandaşımız empati çadırını geziyor ve su kuyusunun bulunduğu maketi inceliyor bağış yapıyor. Yapılan her yardıma ve bağışa teşekkür ediyoruz” dedi.



Başkan Demir ayrıca bağış standını ziyaret edenlerin ihtiyaç sahibine fitre ve zekat gibi yardımlar dada bulanabileceklerini, ya da vatandaşın 4042’ye kısa SMS göndererek yüzlerin gülmesine vesile olacağını söyledi. Ayrıca empati çadırı, su kuyusu ve bağış standı çadırlarının 28 Haziran Salı günü kaldırılacağı hatırlatıldı.