Sakarya'da çekilen fotoğraf Malatya'da 1. oldu

Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen 6. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı kapsamında düzenlenen ‘15 Temmuz Süreci’ konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı. Sakaryalı fotoğrafçı İsa Cida'nın Sakarya'daki Demokrasi Nöbetlerinde çektiği fotoğraf 1. oldu.

Kültür A.Ş tarafında organize edilen 6. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen fotoğraf yarışmasına Türkiye’nin farklı illerinden 208 fotoğraf sanatçısı katıldı.

15 Temmuz darbe kalkışmasında halkın birlik ve beraberlik içerisinde darbeye karşı duruşunu konu edinen fotoğraflar juri tarafından değerlendirildi. ‘15 Temmuz süreci’ konulu fotoğraf yarışmasında yapılan değerlendirmelerde Sakaryalı İsa Cıda tarafından Sakarya'da çekilen fotoğraf birinciliğe layık görüldü. Yarışmada Orhan Bektaş’ın “Direniş her şeyle’ fotoğrafı ikinciliği, Elif Öztürk’ün ‘Birlikte güzeliz’ fotoğrafı üçüncülüğe layık görüldü. Toplam 702 fotoğrafın değerlendirildiği yarışmada dereceye giren ve sergileme alan fotoğraflar, 5 Mayıs’ta kapılarını açacak olan 6. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı'nda sergilenecek.

Fotoğraf yarışmasının sonuçları www.malatyakitapfuari.com ve www.tfsf.org.tr sitelerinde yayınlanacak.

 

 

Fotoğraf ve Video
Sindoh Sakarya
Sakarya Hamam
5 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]