Sakarya'da 38 mahalle yolu kapalı

Sakarya'da 38 mahalle yolu kar nedeniyle kapandı. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı 2 metreyi buldu.  
Günlerdir uyarısı yapılan kar yağışı aralıklarla etkisini sürdürüyor. Kartepe Kayak Merkezi'nde kar kalınlığı 2 metreyi buldu.
Büyükşehir Belediyesi, 88 personel ve 52 araç, özellikle kırsal ve yüksek bölgelerde küreme çalışması yapıyor. Son kar raporuna göre şuanda Adapazarı ve Serdivan’da başta olmak üzere 3 ilçe haricinde grup yollarında ve ana güzergâhlarda kapalı yol bulunmuyor. Akyazı’da 7, Geyve’de 17 ve Taraklı’da 14 olmak üzere toplamda 38 grup yolunun kapalı olduğu ve açılması için çalışmanın yoğun şekilde devam ettiği belirtiliyor.

 

“Mağduriyet yaşanmaması için 7/24 görevdeyiz”


Yol Bak’tan yapılan açıklamada, “Marmara bölgesini etkisi altına alan yoğun kar yağışı sebebiyle, tahminlerin netleştiği ilk andan itibaren teyakkuz haline geçmiş bulunmaktayız. 88 personelimiz ve 52 aracımız yollarda, karla mücadele çalışması yürütüyor. Gece saatlerinde etkisini artıran yağışla birlikte yaşanan olumsuzluklara en süratli şekilde müdahale ediyoruz. Şu ana kadar ilçemiz haricinde ulaşımda olumsuzluk yaşanmamıştır. Akyazı, Geyve ve Taraklı’da 38 grup yolunun açılması için çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için 7/24 görev başındayız” denildi. 
 

1 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle