Sakarya Üniversitesi’nde Endonezya Günü

Yedirenk Dünya Öğrenci Topluluğu Sakarya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde Endonezya Ülke Tanıtım Programı gerçekleştirildi.

Endonezya'lı Hafız Ahmet İzzet İslam'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Yedirenk Dünya Öğrenci Topluluğu Akademik Başkanı Yrd.Doç.Dr Yaşar Kahraman da bir selamlama konuşması yaptı. Kahraman konuşmasında programa katılan herkese ederek Uluslar arası öğrencilerin her zaman ve durumda yanlarında olduklarını, ülke tanıtım programlarının belirli periyotlarla farklı ülkeler ile devam edeceğini söyledi.

Endonezya’lı öğrenci Zahfan Esadullah Endonezya tarihi, kültürü , gelenekleri , yemek ve kıyafetleri üzerine bir sunum yaptı. Sempatik tavırları ve akıcı Türkçesi ile dikkat çeken Esadullah sürpriz sorularla katılımcıları da sunuma dahil etti.

Ülke tanıtımı sunumunun ardından Endonezya’lı 6 öğrenci ülkelerinin yöresel kıyafetleri ile kendi dillerinde şarkılar icra ettiler. Endonezya'lı öğrencilerin hazırladığı yöresel bir tatlı olan 'Pisçok' tüm misafirlere ikram edildi.

Salonun büyük bir ilgi ve coşkuyla takip program sonunda Yedirenk Dünya Öğrenci Topluluğu adına SAÜ Siyasal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza Al tarafından Sakarya Endonezya Öğrenci Biriliği'ne bir teşekkür plaketi takdim edildi. Takdimin ardından aile fotoğrafı için tüm katılımcılar ve konuklar sahneye davet edildi.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]