Sakarya Ticaret Borsası, logosunu ve ismini tescilledi

Lexmark Fotokopi Sakarya
Sakarya kitapçılar
5 yıl önce
Sakarya Ticaret Borsası, logosunu ve ismini tescilledi.

STB' isminin Sakarya Ticaret Borsası adına tescillendiğini bildirdi. "STB" adına marka tescil belgesini Marka Vekilimiz Markatek Baki Demir tarafından teslim edildi.

Günümüzde Marka Olmak ve Marka Oluşturmanın Zorluklarını Hepimiz Yaşamaktayız. Ticari Alanda Kurulduğu Günden Beri Aynı İsim / Markayla Faaliyet Göstermek Çok Önemlidir.

Borsanın isminin tescillenmesi ile marka değerinin artı değer kazanacağına inandık bundan yola çıkarak Borsamızın ismini ve logosunu tescilini yaptırdık.

Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete’nin; Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent Tüfenkçi'nin Başkanlık ettiği, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve 250 iş adamı ile TOBB-Körfez İşbirliği Konseyi 2. İş ve Yatırım Forumu'nda olması sebebiyle Başkan Vekili Ahmet Erkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Marka tescil belgesini birlikte teslim aldı.

STB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Erkan, Son 60 yılda hızla ilerleyen teknoloji, buna bağlı olarak insanların istek ve ihtiyaçlarının değişimiyle dünya piyasalarını ayakta tutan yenilikçi fikirlerin markalaşması, marka tescilini ön palana çıkarmaktadır. Bu nedenle şirketlerin, en değerli varlıkları olan fikri haklarını sadece bir “tescil” olarak görmeyip, etkin bir şekilde yönetmeleri zorunluluk haline gelmiştir. Marka; mal ve hizmet üreten kişi ya da kişilerin sektör bazında aldıkları yerin konumunu temsil eden işaretlerdir. Çağın getirilerinin farkında olan işletmeler, kurumlar, markanın önemini bilmekte ve marka tescil faaliyetlerini itinayla uygulamaktadırlar. Bu doğrultuda Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından onaylı marka tescilimizi yaptık. Artık markamız da tescillendi ve ticaret unvanımız güvence altına alınmış oldu. Hayırlı olsun.