Sakarya Nehri'nde can pazarı!

Sindoh Sakarya
Sakarya
5 yıl önce

Geyve’de sağlık çalışanı olduğu iddia edilen bir kişi Sakarya Nehri'ne atlayarak intihar girişiminde bulundu.

Alınan bilgilere göre; saat 24:00 sularında 112 sağlık çalışanı E.C., Geyve Alifuatpaşa Mahallesi Beyazıt Köprüsüne gelmeden (benzinliğin arkasından) kendini Sakarya Nehri'nin dondurucu suyuna bırakarak intihar girişiminde bulundu. Bunu gören Alifuatpaşalı iki gencin de Sakarya Nehri'nin buz gibi suyuna atlayarak E.C.'yi kurtardığı öğrenildi.

Sağlık çalışanı E.C. Geyve Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalesinin ardından Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

 

Kaynak: GeyveMedya 

Sakarya Nehri'ndeki intihar girişimine engel olan 2 arkadaş, o anı şöyle anlattı:

''Olay gecesi Arkadaşım Recep Arslan ile Tepecikler‘den Alifuatpaşa’ya doğru yürüyorduk.Ancak bir anda yeni yapılan şu anda kullanımda olmayan hızlı tren köprüsünün altından geçerken sol tarafta bir ses duyduk. Bu ses “Allah belanızı versin, hakkını helal et baba” şeklindeydi. Şahıs bir yandan bunları söylerken bir yandan bağırıyor ve bir yandan da ağlıyordu. Biz bu arkadaşın nehre atlayacağını anladık ve “Yapma abi, yapma abi” diyerek telkinde bulunarak nehre atlamasını engellemeye çalıştık. Ancak çabamız fayda etmedi. Şahıs kendini yüz üstü Sakarya Nehri'nin azgın sularına bıraktı. O anda oradan geçen başka bir arkadaş daha vardı. Biz kendisine 112'yi ara dedikten sonra Recep Arslan arkadaşımla nehrin kenarına indik. Biz nehre yaklaştığımızda intihar girişiminde bulunan genç 5-6 metre açığa sürüklenmişti. Biz ''abi,abi'' diye bağırmaya başladığımızda kendisi çırpınmaya başlamıştı. Tekrardan kendisine bağırarak nehrin kenarına kulaç atmasını istedik. O anda bulduğumuz odun parçasını kendimiz de suya girerek kendisine uzattık. Genç sopayı tuttuğu anda biz de kendisini çekerek dışarıya çıkardık. Çıkardığımız da şahıs baygın haldeydi. Su yutmuş olduğunu düşünerek kendisini yan yatırdık. Üzerimizdeki montu çıkararak üstüne örttük. Daha sonra zaten 112 sağlık ekipleri, polis ve gencin ailesi olay yerine geldi.''

Şahsı kurtaran Alper Özer ve Recep Arslan, ''O saatte bizim de oradan geçmemiz bu gencin umarım hayata bakışını değiştirir. Kendisinin sağlık durumunun iyi olması bizleri son derece sevindirmiştir'' dedi.

İşte o şahsı kurtaran gençler:

Kaynak: GeyveMedya