Sakarya Nehri Bu Tarihten Sonra Boşa Akmayacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından yaptırılacak Enerji Santrallerinin ihale tarihi belli oldu.

Sakarya Nehri üzerinde kurulacak Enerji Santrallerinin ihale tarihini Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu açıkladı. Başkan Toçoğlu, “Enerji Santralleri için Kamu İhale Kurumu'na başvuru yapmıştık. İhale Kurumu'na yaptığımız başvuru sonuçlandı. Enerji Santrallerimizin ilkinin ihalesi 12 Mart tarihinde ADASU'da gerçekleştirilecek. ADASU'daki arkadaşlarımız şartnameyi hazırladılar” dedi.
Her Kuruşun Hesabını Yapıyoruz

Kazanan ve kazandıran belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini ifade eden Başkan Toçoğlu, “Kuracağımız Enerji Santralleri Sakarya için çok önemli. Sapanca'dan şehre içme suyu sağlanmasında kullanılan ve aylık 1 Milyon TL'yi geçen enerji giderlerini sıfıra indirecek olan hidroelektrik santralleri sayesinde su maliyetleri azalacak. Hidroelektrik santrallerinden elde edeceğimiz gelirler sayesinde Büyükşehir Belediyemiz çok daha hızlı hizmet üreten bir yapıya kavuşacak. Bizim ne boşa geçirecek bir tek günümüz, ne de boşa harcayacak tek bir kuruşumuz var. Her anımızın, her bir kuruşumuzun hesabını yaparak yolumuzda ilerliyoruz. Şehrimizin nimetlerini en uygun şekilde kullanmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
Sakarya Nehri Boşa Akıyordu

Sakarya Nehri Enerji Santrali Projesi'nde su kullanım hakkının 49 yıl süreyle Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne verildiğini de hatırlatan Başkan Toçoğlu, “Santral projemizde su kullanım hakkı 49 yıl süreyle belediyemize verilmişti. Hidroelektrik santrali için Enerji Piyasası Denetleme Kurulu (EPDK) tarafından lisans verilme işlemleri de tamamlanmıştı. Şimdi ihale tarihinin belirli olmasıyla projemizde yeni bir adım daha atmış oluyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Sakarya Nehri bildik bileli hep akıyordu. Yani boşa akıyordu. Şimdi boşa akan bu su değerlendirilmiş oluyor. Konu ile ilgili caba harcayan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” dedi.
Lexmark Fotokopi Sakarya
Sakarya Sauna
12 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]