Sakarya Nehri’ndeki kontroller artıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Sakarya Nehri kıyısında kontrollerini arttırıyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Sakarya Nehri kıyı şeridindeki inşaat ve yıkıntı atıklarını bertaraf etmek için çalışmalar başlattıklarını belirtti.

Sakarya Nehri'ni korumak için kontrolleri arttırdıklarını bildiren Karamehmetoğlu, "Vatandaşlarımız da ALO 153 Çözüm Masası, ALO 181, Büyükşehir Belediyemiz 444 40 54 ve Çevre Zabıta Birimi 291 22 32 numaralarından ulaşabilirler. Nehrin korunması ve geleceğe ulaştırılması için kontrollerimizi arttırdık. Sakarya Nehri’nin kirletilmesine müsaade etmeyecek, denetimlerimizi sürdüreceğiz." ifadesini kullandı.

Recep Karamehmetoğlu, Sakarya Nehri'nin kıyısına atılan atıklarla ilgili olarak öncelikle söz konusu atıkların döküm anının tespitini ya da atık içerisinde üreticisine dair belgeye ulaşılması durumunda idari yaptırım kararı ile beraber atıkların kaldırılmasını sağladıklarını ifade etti.

Sahipsiz olarak kayda geçen atıklar da ise imkanlar dahilinde atıkların kaldırılmasını gerçekleştirdiklerini belirten Karamehmetoğlu, şunları kaydetti:

Ayrıca belirlenen bölgelerde kamera sistemi altyapı çalışmaları da tamamlanmış olup montaj süreçlerini gerçekleştiriyoruz. İnşaat ve yıkıntı atıklarının gelişigüzel doğaya bırakılması ile ilgili mücadelemize devam edeceğiz ancak vatandaşlarımızın duyarlılığına ve hassasiyetine ihtiyacımız var. Vatandaşlarımızın döküm anına şahit olması durumunda ilgili iletişim numaralarından yetkili birimlere ulaşması bu sistemin en önemli ayağıdır."
5 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]