Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

"Sakarya, Mahmut Efendi'nin ikinci adresidir"

Ümmet Mescidi cemaati ile biraraya gelen İsmail Ağa Cami İmam Hatibi Salih Topçu hocaefendi; yaptığı sohbetinde Sakarya’yı överek; “Sakarya Bizim için çok önemlidir. Çünkü Sakarya Müceddid Mahmut Efendi hazretlerinin ikinci adresidir. Hocamız Anadolu turuna çıkarken, ilk durağı sakarya olmuş ve Sakaryalı Bilal hocamızı yanına almadan hiçbir yere hareket etmemştir” dedi.

Hafta sonu geldiği Adapazarı’nda Ağa Camii karşısı Essen Market üstünde bulunan Ümidimiz Manevi Mutluluk Edeb ve Doğruluk Derneği Ümmed Mescidi’ndi hanım ve erkeklere iki ayrı sohbette bulunan Müceddid Mahmut Efendi hazretlerinin değerli hocalarından ve Mahmud efendinin yerine İsmail Ağa Cami’nde görev yapan İmam Hatibi Salih Topçu hocaefendi, anlamlı bir sohbette bulundu.

"Anadolu’ya Sakarya’dan çıktı"


İsmail Ağa Cemaati’nin Sakarya Vekili Cevat Karadağ hocayı da ziyaret eden İsmail Ağa Cami İmam Hatibi Salih Topçu hoca, kalabalık bir cemaate seslendi. Yavuz Selim Camii’nde gerçekleştirdiği hanım ve erkek sohbetlerinin devamında geldiği Ümmed Mescidindeki sohbetine Sakarya’yı överek başlayan Salih Topçu hoca efendi; “Sakarya Bizim için çok önemlidir. Çünkü Sakarya Müceddid Mahmut Efendi hazretlerinin ikinci adresidir. Hocamız Anadolu turuna çıkarken, ilk durağı sakarya olmuş ve Sakaryalı Bilal hocamızı yanına almadan hiçbir yere hareket etmemiştir” dedi.

Sakarya’da olmaktan ve burada sohbet etmekten dolayı mutluluğunu dile getiren Salih Topçu hoca; “Ümmed Mescidi yapan ve buna vesile olan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Benim de yakın dostum olan, ve kişiliği, ibadeti ve saygınlığı ile hocamızın Sakarya’daki vekili Cevat Karadağ’ı da ayrıca tebrik ediyorum. Ona her zaman sahip çıkın” dedi. Salih Topçu hocaefendi sohbetinin devamında, terörü lanetleyerek, birlik ve beraberlik olunması gerektiğini vurgulayarak, bir tek Müslümanın bile kanı akmaması için duada bulundu.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]