Sakarya Kültür ve Turizm Konseyi Gezisi

Turizm, Tatil ve Konaklama (Oteller), Havuzlar
Turizm, Tatil ve Konaklama (Ot…
Turizm, Seyahat Acentaları ve Hac - Umre Organizasyonu
Turizm, Seyahat Acentaları ve …
Sinema, Tiyatro ve Kültür Merkezleri
Sinema, Tiyatro ve Kültür Merk…
Kültür Mantarı Üretimi
Sakarya Sauna
14 yıl önce
Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa İsen, Sakarya'nın Akyazı ilçesinin turizm yatırımları açısından çok önemli olduğunu ve bunun mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, Sakarya Turizm ve Kültür Konseyi gezisi kapsamında Akyazı ilçesine gelen Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen ve beraberindeki turizm seyahat acenteleri ve yatırımcılarına İhlas Kuzuluk Termal Otel'de kahvaltı verdi.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri İsen yaptığı açıklamada, turizm yatırımı için bu bölgenin çok önem taşıdığını ve bu nedenle bu bölgenin mutlaka iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, özellikle termal kaynakların bulunması bölgeyi daha önemli kıldığını kaydetti.

Akyazı ilçesinin geleceği olan bu bölgeleri birlikte gezip görme fırsatı bulacaklarını söyleyen İsen, bölgenin kalkınması için önemli plan ve projeler hazırlayan Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı'yı kutladığını söyledi.


Akyazı Kaymakamı Erdoğan Beypınar ise Akyazı'nın önemli turizm kaynaklarına sahip olduğunu ifade ederek, "Akyazı'nın daha iyi bir ilçe olması için sizlerin desteği ve görüşleri bizim için önemlidir. Biz her türlü katkıyı sağlamaya hazırız. Bu ziyaretiniz bizleri memnun etmiştir teşekkür ederim" dedi.  Konuşmaların sonunda Başkan Yazıcı, İsen'e bir plaket ve yöresel ürünlerden oluşan çeşitli hediyeler verdi.

Kahvaltıdan sonra heyet, turizm bölgelerini gezerek incelemelerde bulundu.