Sakarya İHH'dan Arakan Fotograf Sergisi ve Yardım Standı

Fotoğraf ve Video
Fotoğraf ve Video
Fotoğraf çekimi
Sakarya ilköğretim ders kitapl…
5 yıl önce
Sakarya İHH tarafından başlatılan Arakan için yardım kampanyası devam ediyor. Kampanya kapsamında Adapazarı Belediyesi önünde bir fotoğraf sergisi ve stand açarak yardım etmek isteyen bağışçılara kolaylık sağlıyor.

Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın son dönem yaşanan olayların bilançosunu aktararak, Myanmar’da 10 günde 700’den fazla ev, cami, Kuran kursu, medrese, okul ve dükkân yakıldı; 35’e yakın köy boşaltıdı. Bangladeş hükümeti mülteci girişini engellemeye çalışsa da son birkaç günde 20 binden fazla Müslüman yasa dışı yollarla Bangladeş’e giriş yaptı. Yaklaşık 60 bin Müslüman ise sınırı geçemediği için dağlık bölgelerde hayatta kalmaya çalışıyor. Evlerini terk ederek Bangladeş’e sığınan Arakan müslümanları dünyanın en kötü şartlarında mülteci kamplarında hayatta kalmaya çalışıyor dedi.

Aydın; yardımsever, her zaman mazlumun yanında yer almış kıymetli Sakaryalı halkımız her zaman olduğu gibi yine yardımlarını esirgemeyecektir. Yeni Cami de bulunan Dernek merkezimize gelerek, internet bankacılığı yolu ile ya da Adapazarı Belediyesi önünde ki İHH Standımıza gelerek makbuz karşılığı bağışlarını ulaştırabilirler şeklinde konuştu.