Sakarya İHH Bursa Uludağ’da kamp gerçekleştirdi

Av Bayileri, Balıkçılık, Arıcılık ve Kamp Malzemeleri
Av Bayileri, Balıkçılık, Arıcı…
Kamp Lambası
sakarya masör
7 yıl önce
Sakarya İHH Bursa Uludağ’da Arama Kurtarma Dağcılık Kampı gerçekleştirdi. Sakarya Genç İHH üyesi 25 genç Bursa Uludağ’da 2 günlük kampa katıldı.

Kamp sürecinde çadır kurulumu, arama kurtarma, acil yardım, malzeme tanıtımı, ip bağlama çeşitleri ve teknikleri, yüksekten emniyetli iniş, istasyon eşliğinde yatay geçiş köprüsü,gece arazide arama kurtarma tatbikatı çalışmaları gerçekleştirildi.

Asır Eğitim Kültür Gençlik ve Yardımlaşma Derneği ev sahipliğinde Bursa İHH Arama Kurtarma Acil Yardım Ekibi 2 gün boyunca gençlere eğitimler verdiler.

Arama Kurtarma Dağcılık Kampında eğitimlerin yanı sıra okçuluk ve trekking etkinlikleri de yapıldı.

Kamp Lideri Umut Yiğit , çok verimli ve faydalı bir kamp geçirdik. Gençler hem eğlendiler hem öğrendiler. Yaşadığımız bölgenin jeolojik özelliklerini ve yakın geçmişini de göz önüne aldığımızda bu eğitimlerin çok daha fazla kişiye ulaştırılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu bağlamda gençlerden de aldığımız pozitif enerji ile bu arama kurtarma acil yardım çalışmalarının daha da artacağını umuyoruz. Sakarya Genç İHH olarak Bursa İhh ve Asır Gençlik Derneğine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz dedi.