Sakarya İHH 103 Ülke İçin Kurban Topluyor

Sakarya İHH 2018 Kurban Çalışmaları kapsamında Sapanca ilçesinde ziyaretlerde bulundu ve ilçe teşkilatı ile divan toplantısında biraraya geldi.

Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın, İlçe temsilcisi Mehmet Baki Kızıltepe ve beraberindeki heyet Sapanca Kaymakamı Ali ADA, Belediye Başkanı Aydın YILMAZER’i makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdiler ve destek istediler. Sapanca’da iş yeri ziyaretleri yaparak hem dezavantajlı kişi ve aileler için hem de mahrum bırakılmış coğrafyalardaki mazlumlar için yapılan faaliyetlere verilen desteklerden dolayı teşekkür ettiler.

Sapanca Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen İlçe Divan Toplantısında ramazan, yetim, 2018 Kurban çalışmaları ve İHH ilçe teşkilatı konuşuldu. Toplantıya Sakarya İHH yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra ilçe yönetimi, Hanım komisyonu, genç ihh, gönüllüler ve bağışçılar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan ilçe temsilcisi M. Baki Kızıltepe, İHH Sapanca temsilciliğinin ramazan ayı insani yardım çalışmaları, kermesler ve gençlere yönelik sosyal kültürel etkinliklerinden bahsetti.

Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın, Şimdi kurban zamanı geldi. Kurban, bir kez daha bizim dünyanın dört yanındaki mazlumlara yeniden kavuşmamıza, hemşehrilerimizin dua ve selamlarını ulaştırmamıza vesile olacak. Vakfımıza güvenen hayırseverlerin selamını kurban hisseleriyle birlikte mazlum ve mağdurlara ulaştıracak. Kurban vesilesiyle onların yalnız olmadığını hatırlatacağız dedi.

Bütün mazlum ve mağdurların, Sakaryalıların ve Türkiye'nin yardımına ihtiyacı olduğunu ifade eden Aydın, Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği olarak, Filistin'den Gazze'ye, Suriye'ye, Somali'ye, Moro'dan Moritanya'ya, Makedonya'dan Arakan'a kadar 103 ülke ve bölgeye hayırseverlerimizin kurban hisselerini ulaştıracağız. Bu yılki kurban bedelini yurt içi ve yurt dışı 750 lira olarak belirledik. Bu kurbanda hedefimiz bin 500 hisse toplamak. Bu bin 500 hisseyi 9 bin aileye ve yaklaşık 54 bin kişiye ulaştıracağız. Tüm hayırseverlerimizden Allah razı olsun diye konuştu.

İlçe divan toplantısı sonunda Sapanca İlçesi için kurban hedefi belirlenerek çalışmalara hızlı bir şekilde başlanması kararı alındı. Soru cevap bölümüyle devam eden toplantı teşkilat ve gönüllü çalışmalar üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.
5 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]